Sposób na tępych wandali

OBORNIKI. W miniony weekend wandale powyrywali drzewka w parku przy Polo markecie oraz ławki wraz betonem w parku przy fontannie. Wandalizm dotknął też układany właśnie przed urzędem miejskim herb Obornik, który nim został umocniony betonem, wandale zniszczyli nocą rozsypując tworzące go kamienie. Monitoring magistratu ujął sylwetki osób skaczących po mozaice, jednak były zamaskowane i trochę potrwa, nim zostaną zidentyfikowane. Ujął też inny obrazek. 

Nieco wcześniej kamery zanotowały bowiem scenę, w której dwie dziewczyny około 14- 16 letnie wyrywały z klombu przed urzędem kwiaty i młode krzewy a następnie rzucały je na schody. Twarze nie są wyraźne i trwa ich identyfikacja. Zadanie ułatwi w niedalekiej przyszłości monitoring całego centrum miasta. 

W piątek 4 lipca burmistrz Anna Rydzewska uzgadniała przy wsparciu Bogdana Bukowskiego miejsca, które muszą być obserwowane. Instalowane już niebawem kamery będą tak czułe, że na odległość kilkuset metrów można będzie odczytać nie tylko numer rejestracyjny samochodu, ale dostrzec też kolor oczu kierowcy. Władze Obornik liczą na to, że pieniądze wydane na monitoring szybko się zwrócą, gdy nie trzeba będzie już naprawiać uszkodzeń po aktach bezmyślnego wandalizmu.

Podobne artykuły