Drogi chodnik

WARGOWO. Przy drodze powiatowej w Wargowie powstaje chodnik z pozbruku budowany siłami powiatu, gminy Oborniki i urzędu marszałkowskiego. Będzie bardzo drogi, bo jak sie zdołaliśmy dowiedzieć, metr kwadratowy chodnika kosztował będzie aż 300 zł. Znający ceny na takie obiekty wiedzą, że połowa tego to i tak jeszcze drogo. 

Sam projekt półkilometrowego odcinka chodnika kosztował 10 tys. zł. Dla porównania projekt nie tylko chodnika, ale i ulicy z kanalizacją burzową na ulicę Spokojną kosztował połowę tego. Kazimierz Zieliński dziwił, że zlecono wykonanie projektu zaledwie na pół kilometra a nie a kilometr, choć to nie miało wpływu na cenę. – Jak na przykład za rok będziecie budować ciąg dalszy chodnika w Wargowie znów zlecicie drogi projekt, zarzucał zarządowi. 

Gmina wykonała kilometr nowej nawierzchni taniej niż wy chodnik, dziwiło radnego Pawła Bździaka.  Starosta Gustaw Wańkowicz wyjaśniał, co cytujemy: – historię trzeba by przytoczyć, ale ja nie chce przytoczyć. Takich co chcą kawałek chodnika jest dużo. Planujemy by w przyszłych latach robić takie chodniki krótsze i mniejsze a do tego w Wargowie być może wrócimy w przyszłości. 

Po tym wyjaśnieniu można by dać konia z rzędem temu, kto zrozumiał, dlaczego chodnik jest taki drogi? 

Podobne artykuły