Żegnaj przedszkole

POŁAJEWO. W czwartek 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie zerówki przy Przedszkolu Publicznym w Połajewie. Kilkadziesięcioro przedszkolaków z dwóch grup prowadzonych przez nauczycielki: Lidię Kulwas i Teresę Kitę zakończyło edukację na poziomie przedszkolnym, by od września stać się tzw. pierwszakami. Na uroczystość pożegnania z przedszkolem sześciolatki przybyły wraz z rodzicami, którym nie raz tego popołudnia zakręciła się łezka w oku. 

Imprezę rozpoczęły występy artystyczne przygotowane przez każdy z oddziałów. Następnie dzieciom wręczono dyplomy ukończenia przedszkola oraz dyplomy potwierdzające naukę języka oraz świadectwa z religii. Każdy z maluchów otrzymał również pamiątkowe tablo. Dzień ten był nie tylko dniem rozstania się z przedszkolem, ale również momentem pożegnania się z odchodzącymi na emeryturę pracownicami. Oddzielna część uroczystości poświęcona więc była podziękowaniom dla pań: Krystyny Janc i Janiny Sell. Pracownicom dziękowała w szczególny sposób dyrektor przedszkola Ewa Pawlęty. Łzy wzruszenia towarzyszyły zwłaszcza pożegnaniu pani Janiny, która ponad 20 lat przepracowała w połajewskim przedszkolu. Kolejnym punktem imprezy było rozdanie nagród za organizowane w przedszkolu konkursy, w tym konkurs rodzinny. Zresztą rodzice pojawiali się na scenie kilka razy, by odebrać z rąk pani dyrektor podziękowania. 

Jednym z nich było wyróżnienie dla rodziców w sposób szczególny wspierających działania przedszkola. Oddzielne podziękowanie należało się też nauczycielkom prowadzącym sześciolatków. Z rąk rodziców obie panie otrzymały piękne kwiaty za trud i wkład pracy w ciągu całego roku szkolnego. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości dzieci pomachały przygotowanymi dla nich biretami, stylizowanymi na te akademickie, w kolorach zielonym i żółtym.

Przyszedł czas na wspólną kawę i rozmowy przy domowych wypiekach. Na salę wjechał również ogromny tort, przygotowany na pożegnanie zasłużonych dla przedszkola pracownic.

Podobne artykuły