Górnik Konin ukarany za bójki i burdy na stadionie w Obornikach, Sparta upomniana

POZNAŃ. Kary finansowe wysokości 500 oraz 1500 złotych zapłaci Górnik Konin za zachowanie swoich kibiców podczas meczu w Obornikach ze Spartą. Taką decyzję ogłosił wydział bezpieczeństwa wielkopolskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Spartę upominano i kazano poprawić wiele elementów na stadionie, na którym będzie w III lidze rozgrywać mecze. Mają to być kompletne opłotowanie wokół całego stadionu oraz wyższy płot na trybunie dla gości. Działacze Sparty mają też przygotować na przyszłość specjalną kasę dla kibiców gości. 

Przypomnijmy, że sprawa stała się głośna po tym, jak opublikowaliśmy sprawozdanie oraz film na stronach www. oborniki.com.pl, przedstawiający burdy, bójki czy wyzwiska, do jakich dochodziło na stadionie przy ulicy Objezierskiej. Władze klubu wyrażały w stosunku do nas głośne pretensje za upublicznienie całej sprawy, ale nie były w stanie zaprzeczyć faktom, które pokazaliśmy. 

Konsekwencją całej sprawy było posiedzenie komisji bezpieczeństwa, o którym wspomnieliśmy wyżej.   Działaczom z Konina członkowie komisji zarzucili przede wszystkim to, że umywają ręce od chuligańskich wybryków swoich kibiców, szczególnie na meczach wyjazdowych. Według członków komisji, klub z Konina, przed każdym meczem wyjazdowym powinien mieć listę kibiców z danymi personalnymi, tak aby w razie jakichkolwiek zamieszek szybko ukarać zakazem stadionowym zwykłych stadionowych chuliganów.

Dodajmy na koniec, że problem bezpieczeństwa i chuligańskich zachowań części i tak niewielkiej zazwyczaj publiczności, to nie tylko problem Obornik, ale piłki w całym kraju. Dobrze się stanie, gdy na przyszłość władze klubu z góry starały się będą zapobiegać takim ekscesom – zwłaszcza, że Górnik Konin odpadł z dalszej walki o II ligę i w przyszłym roku będzie grał w tej samej III lidze, co Sparta.

Podobne artykuły