Najlepsi uczniowie uhonorowani oskarami w Dni Obornik

OBORNIKI. We wtorek o godzinie 16.30 w uroczystym pochodzie wyruszyły z targowiska miejskiego ku amfiteatrowi w ośrodku kultury uczniowie obornickich szkół podstawowych i gimnazjów. Przy akompaniamencie orkiestry dętej, niekiedy w bardzo wymyślnych strojach a także z pomysłowymi transparentami, dzieci i młodzież przemaszerowały ulicą Piłsudskiego i małym mostem. 

W amfiteatrze czekały już władze gminy, a kierownik obornickiej oświaty E.Mączyński przypomniał, że to już piętnasta tego typu uroczystość, na której wręczane są nagrody wyróżniającym się uczniom. Ci mogli swoje nagrody odebrać z rak trojga burmistrzów a całą uroczystość uświetniły występy wyróżnio- nych artystów ze szkół całej gminy.

Najlepszymi absolwentami szkół podstawowych w tym roku okazali się Beata Czechowska, Paulina Nowak, Paulina Rybak, Mikołaj Błoch, Michalina Zawierzyńska, Cezary Szymański, Michalina Jusik, Mariusz Stachowiak, Oskar Tomczak. 

Natomiast najlepsi absolwenci gimnazjów to Natalia Mazur, Julia Tomaszewska, Katarzyna Turostowska, Oskar Ziegenhagen, Joanna Rebelka, Aleksandra Czepielewska. 

Laureatami ogólnopolskich konkursów i olimpiad byli Adam Jeliński (finalista wojewódzkiego konkursu chemicznego), Marta Stroińska (pierwsze miejsce w ogólnopolskim festiwalu "Dziecko i jego prawa we współczesnym świecie”), Jakub Cieślewicz (pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Zapytaj mnie dlaczego warto mieć wiedzę o HIV/AIDS”), Joanna Pawlik (finalistka wojewódzkiego konkursu języka niemieckiego), Dariusz Standerski (finalista wojewódzkiego konkursu historycznego, poseł na sejm dzieci i młodzieży), Łukasz Stieler      (laureat konkursu przyrodniczego „Salamandra”), Maciej Hancyk  (finalista wojewódzkiego konkursu przyrodniczego), Jowita Laube (laueratka konkursu literackiego „Fascynujące ogrody, lustra, dywany i czarodzieje w moim opowiadaniu”), Oskar Tomczak (pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego konkursu  języka niemieckiego „Der,die, das – Kenner”  finalista ogólnopolski).  

Pozostałe wyróżnienia zdobyli – 

Wojewódzki  konkurs humanistyczny: Małgorzata Jereczek, Michalina Zawierzyńska, Kamil Bolinowski. 

Konkurs wiedzy o Wielkopolsce: Szymon Fischbach, Aleksandra Gawlik, Katarzyna Turostowska, Dajana Tomczak. Wielkopolski konkurs historyczny: Małgorzata Jereczek.  

Dzieje Wielkopolski w podaniach i legendach: Paulina Majkowska. 

Powiatowy konkurs mitologiczny: Joanna Kopydłowska. 

Konkurs o tematyce religijnej: Martyna Firlej, Michalina Jusik, Paulina Kwaśniewska, Patryk Majchrzak, Jagoda Borowiak, Dominika Nochowicz, Bartosz Rojna, Weronika Zdybel. 

Konkurs piosenki religijnej: Martyna Ratajczak.

Międzynarodowy konkurs matematyczny Kangur: Bartosz Jaworski, Joanna Jaworska, Weronika Ptaszyńska, Patryk Sztuba, Anna Eratowska, Igor Paziewski, Wojciech Kulikowski, Dawid Stachowiak, Marcin Trzaska, Szymon Żyła, Mikołaj Kamiński, Borys Pawlak, Anna Lisiecka, Jakub Koza, Daniel Palicki.

Recytacja: Agata Balcerowiak, Julia Neter, Ada Steinke, Karolina Chudzicka.

Ogólnopolski Konkurs Olimpus: Agata Balcerowiak, Małgorzata Jereczek, Aleksandra Goźdż, Adrianna Mazur, Szymon Fischbach, Paula Pankiewicz, Karolina Mańczak.

Konkurs plastyczny: Aleksandra Młodożyńska, Mikołaja Baronowski, Adrianna Nowicka, Daria Mikołajczak, Adrianna Gruszka, Karol Koralewski.

Ogólnopolska Olimpiada „Zdrowy styl życia”: Joanna Pawlik.

Ekologia: Rebeka Wawrzkiewicz, Patrycja Izerska, Mateusz Paprota, Przemysław Grygorowicz, Oliwia Kostka, Sandra Krakowiak.

Laureaci przeglądu młodych talentów „Scena debiut 2008”:  Jonasz Styszyński, Dominika Styszyńska, Zofia Kubiatowicz, Weronika Wrzeszcz, Joanna Gacek, Angelika Dziabas, Patryk Zieliński, Marcin Tietz, Oliwia Foltyn, Anna Obroszko, Dorota Jarmusz, Maja Nogalska, Mateusz Paprota, Damian Garbiec, Dawid Król, Maciej Król, Zuzanna Nowak, Weronika Juszczęć, Adrianna Łój, Martyna Woźniak, Weronika Dopieralska, Hanna Kowalczak, Paulina Szymczak, Emilia Powolna, Weronika Zdybel, Agata Jarzębowska, Weronika Roszkiewicz, Kaja Kotlarz, Paweł Gromala.

Aerobik: Gabriela Urbaniak, Magdalena Białyńska, Paula Galczewska, Angelika Górna, Natalia Kosmowska, Sandra Schiller, Julita Wojtalak, Anna Lisiecka, Anna Warciarek, Marta Grbarczyk, Patrycja Polus, Marta Stroińska, Marta Malinowska, Agata Faron, Anna Mejza, Sandra Banaszak.  

Biegi przełajowe: Adrian Ilski, Sara Ilska, Kamil Dopieralski, Sara Kowalska, Kamila Schelenz, Marta Trzeciak, Monika Kowalska, Anna Balcerowiak, Monika Bańdurska, Tobiasz Jeziorny, Szymon Myszkowski, Szymon Bednarz, Krzysztof Sadek, Krystian Łukowski. 

Piłka ręczna chłopców: Adrian Wosicki, Patryk Kosmowski, Michał Eitner, Jakub Narożny, Hubert Narożny, Szymon Ratajczak, Patryk Sztuba, Patryk Kalarus, Jeremiasz Baum, Paweł Rybarczyk, Bartosz Zdon, Jan Surma, Sebastian Kustoń, Jan Okpisz, Piotr Myszkowski, Michał Nowaczyk, Łukasz Musiał, Bartołomiej Górski. 

Piłka ręczna dziewcząt: Magdalena Białyńska, Paula Galczewska, Angelika Górna, Natalia Kosmowska, Paulina Sommerfeld, Sandra Schiller, Karolina Szczęsna, Julita Wojtkowiak, Gabriela Urbaniak, Monika Dara, Paula Popiela, Adrianna Mazur, Marta Szymaś, Natalia Stefańska, Magdalena Perska. 

Pływanie: Igor Kwiatkowski, Miłosz Madoń, Damian Kasperek, Mikołaj Olszewski, Gwidon Bukowski, Joanna Ratajczak, Olimpia Stroińska, Malwina Cieślik, Weronika Malwina, Aleksandra Malwina, Marta Stroińska, Agata Faron, Natalia Matysiak, Marta Malinowska, Agnieszka Stachowiak, Anna Piechotka, Kinga Frąckowiak, Agnieszka Skowrońska, Anna Konieczna.

Warcaby: Monika Bańdurska,  Anna Walczak, Joanna Rebelka, Angelika Muzyka, Mikołaj Włodarczyk, Arkadiusz Kudliński, Jarosław Nowotny.

Szachy: Michalina Jusik, Ewelina Wałecka, Piotr Kowalski,  Fabian Cymiliński, Daria Sobczak, Arkadiusz Walkowski, Robert Konieczny, Przemysław Lubański, Mariusz Ratajski, Robert Konieczny, Przemysław Lubański, Adrianna Sobczak.   Biegi przełajowe: Emilia Schelenz, Daria Borucka, Weronika Dachtera, Paulina Pacholska, Daria Sobczak, Kamila Pietz, Weronika Wesołowska, Agnieszka Okupniak, Sandra Gawlik,  Agnieszka Bosak,  Joanna Rebelka, Kaja Kotlarz, Magdalena Łopata, Daria Borucka, Emilia Schelenz, Magdalena Łopata, Julia Tomaszewska, Agnieszka Lach, Katarzyna Lach, Paweł Nowicki, Kacper Nowak, Przemysław Brożek, Bartosz Janus, Dawid Chudziak, Jakub Schilke, Szymon Krzysztofczyk, Przemysław Bednarz, Mateusz Kowalak, Przemysław Lubański, Michał Biedny, Gracja Stankiewicz, Paweł Grabień, Bartosz Janus, Kacper Nowak, Dawid Chudziak, Michał Biedny, Jakub Schilke, Gracjan Stankiewicz, Hubert Zawierucha.

Karate: Paweł Grześkowiak. 

Lekkoatletyka: Jakub Schilke, Michał Biedny, Gracja Stankiewicz, Mateusz Szczerbak. 

Piłka siatkowa plażowa: Beata Karczmarek, Beata Kucharska.

Tenis stołowy: Patryk Wołodźko, Agata Chudzińska, Miłosz Rogalka, Grzegorz Olech, Miłosz Sobkowiak, Marta Strugała, Michał Grotowski, Michał Iracki, Maciej Strugała, Monika Iracka, Małgorzata Gliniany. 

Podobne artykuły