Bieg o puchar Złotej Pyry

OBORNIKI. Pierwsza edycja biegu przełajowego o puchar Złotej Pyry starannie przygotowana przez OCS  sześcio kilometrowa trasa miała start i metę na targowisku miejskim. Przebiegała wzdłuż Wełny przez Rudki i Kowanówko.

Bieg zakończył się zwycięstwem Dariusza Szramy przed Władysławem Wieczorkowskim i Michałem Pietrzakiem. Wśród kobiet triumfowała Julia Tomaszewska przed Joanną Gawlik. W kategorii open dalsze czołowe miejsca kolejno zajęli Gracjan Stankiewicz, Maciej Włudarczak, Marcin Skawiński, Stefan Dobak, Zenon Talar, Michał Biedny, Lech Kowalski, Jakub Schilke, Wojciech Konitz i Paweł Małyszek.

W sumie bieg ukończyły 34 osoby, a wśród nich wielu nauczycieli wf i najstarszy uczestnik – Stefan Dobak. Zwycięzcy biegu zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn, otrzymali z rąk burmistrza Henryka Łukaszewskiego i dyrektora OCS Tomasza Konitza (również biegał) główne trofea, czyli Złotą Pyrę, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale, koszulki i gadżety. Bardzo udana impreza, prowadzona przez Tadeusza Ratajczaka, z pewnością zapisze się na stałe do kalendarza zawodów w następnych latach. 

Podobne artykuły