Bajka z gębą

POŁAJEWO. W przeddzień zakończenia roku szkolnego w Gminnym Ośrodku Kultury w Połajewie odbyło się przedstawienie dla dzieci z klas I-III tamtejszej szkoły podstawowej. Mali uczniowie mogli obejrzeć Baśń o Gizeldzie w wykonaniu grupy teatralnej Gęba pod kierunkiem Miłosławy Nowickiej. W role bajkowych postaci wcieliło się dziesięcioro dzieci właśnie z klas I-III, tak więc publiczność mogła ocenić dokonania aktorskie swoich kolegów z klasy. Przedstawienie rozpoczęło się piosenką Był sobie król, którą zaśpiewała uczennica zerówki Klaudia Jur. 

Piosenka wprowadziła publikę w klimat baśniowych opowieści. W samym przedstawieniu nie brakowało elementów komicznych i młoda widownia zaśmiewała się do rozpuku, gdy bohaterowie np. w panice uciekali przed zbliżającą się do zamku czarownicą. Cała baśń opowiadał historię kapryśnej Gizeldy, którą rodzice za wszelką cenę chcą wydać za mąż, a ona odrzuca względy nawet najprzystojniejszego zalotnika. Książę za namową czarownicy wybiera jej młodszą siostrę Józefinę. Na scenie pojawiły się też damy dworu, herold, królewska para i oczywiście tytułowa Gizelda. Nie zabrakło przepięknych kostiumów i scenografii oddającej klimat bajki. Książę wjechał do zamku jak należy – na koniu i wszystko oczywiście dobrze się skończyło. 

Na finał opowieści bohaterowie wspólnie odtańczyli dworski taniec, by w drugiej części burzliwego finału przejść do nieco innych rytmów. Z głośników wybrzmiał bowiem papaya dance i młodzi aktorzy wraz z kolegami ruszyli w tany. Gęba zebrała brawa, a nauczyciele wraz z dyrektor na czele stwierdzili, że nie warto sprowadzać drogich teatrów z daleka, by dzieciom w przerwach od lekcji zapewnić godziwą rozrywkę. 

Podobne artykuły