Wróżka w ryczywolskiej bibliotece

RYCZYWÓŁ. Biblioteka publiczna zawsze pamięta o potrzebach najmłodszych czytelników. W Dniu Dziecka obdarowała ich magicznym światem bajek i baśni Wioletty Piaseckiej. Pisarka, która gościła w Ryczywole, zabrała publiczność w literacką podróż po świecie fantazji. Opowiadając o bohaterach z "Zaczarowanej krainy bajek” i „Baśni,” udowadniała, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko uwierzymy w moc marzeń i własnych możliwości. Przebranie wróżki i symboliczne dotknięcie pierścienia dodatkowo wzmacniało tę wiarę.

Trzeba przyznać, że przyjazny dzieciom wizerunek autorki: wysoka czapka z welonem, piękna suknia i złote buciki, zachwycał najmłodszych. Baśniowa atmosfera i otwartość pisarki sprawiły, że dzieci chętnie wchodziły w dyskusję i uczestniczyły w organizowanych przez pisarkę konkursach. Chciały również mieć własna książkę Wioletty Piaseckiej z pamiątkową dedykacją. 

Organizatorki spotkania, Aldona Janc i Stefania Zielińska, przekonywały: Jesteśmy pewne, że taka forma kontaktu z twórcą zachęci dzieci i rodziców do sięgnięcia po książki i tym samym spędzenia wolnego czasu refleksyjnie – bez komputera i telewizji.” Kierownik biblioteki podkreśliła jednocześnie, że spotkanie literackie nie miałoby miejsca bez finansowego wsparcia Banku Spółdzielczego w Ryczywole oraz P.P.H.U „HARTWIG”, za co serdecznie dziękowała.

Podobne artykuły