W Młynkowie z boiskiem w tle

MŁYNKOWO. W poniedziałek 2 czerwca uczniowie gimnazjum w Młynkowie w gminie Połajewo przyszli jak co dzień do szkoły. Ale oprócz tradycyjnych lekcji czekało na nich mnóstwo niespodzianek. Obchody dnia dziecka połączone były z otwarciem usytuowanego na terenie gimnazjum boiska. 

Obiekt wybudowano z pomocą środków unijnych i faktycznie prezentuje się on europejsko. Całość wyłożona jest specjalną nawierzchnią, namalowane są linie do gry w poszczególne dyscypliny i oprócz bramek do nożnej boisko wyposażone jest w kosze do gry w koszykówkę. Całość ogrodzona jest wysoką siatką. 

Obiekt został poświęcony przez włodarza parafii w Boruszynie ks. Maksymiliana Kamzę. Po uroczystym otwarciu, którego dokonali samotrzeć dyrektor gimnazjum Roma Bryske, wójt Stanisław Pochyluk i radny powiatowy Janusz Rajek, na murawę wkroczyli zawodnicy gotowi wypróbować przydatność boiska w inauguracyjnym meczu. 

Naprzeciwko siebie stanęły drużyny oldboyów i juniorów. Pierwszy zespół rekrutował się z przedstawicieli włądz z wójtem Pochylukiem na czele, w drugim zagrali oczywiście gimnazjaliści. Zawodników obu drużyn zagrzewał zespół cherleaderek złożonych z uczennic gimnazjum, a tańczących z wielkimi maskotkami.

Podobne artykuły