Podwyżki dla urzędników i dobra zabawa

OBORNIKI. O 15% więcej będzie teraz zarabiał przeciętny urzędnik magistratu. To spora podwyżka w porównaniu z około 4% podwyżką dla pracowników starostwa. Inna sprawa, że gmina się szybko rozwija i rośnie razem z nią liczba obowiązków. 

Magistraccy urzędnicy mają jeszcze jeden powód do radości. Ich podwyżka obowiązywać będzie od 1 stycznia, wiec na krótko przed wakacjami otrzymają spory zastrzyk gotówki. Taką wiadomość przekazał samorządowcom wiceburmistrz Bogdan Bukowski podczas Dnia Samorządowca, świętowanego w ośrodku Gumy nad Wartą. Urzędnicy solidnie pracują, więc należy im się coraz lepsze wynagrodzenie, usłyszeliśmy na pikniku. Do tej beczki miodu kapnęła jednak kropla dziegciu, bo nie wszystko jest w porządku. 

Wsłuchując się w głosy czytelników odnotowaliśmy, że najdłużej załatwiane są sprawy przez wydział inwestycyjny a w skrajnych przypadkach w ogóle nie są załatwiane. Jeden z naszych rozmówców zasugerował nawet by wraz z podwyżkami wręczono urzędnikom taryfikator czasu przeznaczonego maksymalnie na załatwienie danej sprawy. 

Pozostawiając ten problem na boku informujemy, że urzędnicy, władze Obornik i radni bawili się wyśmienicie na nadwarciańskim pikniku przy kiełbaskach z grilla i dobrej muzyce. W końcu jak święto to święto. 

Podobne artykuły