Wszystko dla dzieci

GMINA OBORNIKI. Tegoroczny Dzień Dziecka w wielu miejscowościach przebił liczbą atrakcji bodaj wszystkie poprzednie. W poprzednim wydaniu gazety wspomnieliśmy tylko o niektórych imprezach dla najmłodszych, dziś ten cykl kontynuujemy.  

Dzień dziecka w Kiszewie obfitował w gry, zabawy i konkursy dla dzieci. Był tez okazją do przekazania im wiedzy koniecznej by żyć bezpiecznie. W ramach ćwiczenia jakieś dziecko zadzwoniło na 112 i zgłaszało pożar samochodu. Miejscowa straż pożarna organizowała natychmiast akcję gaszenia auta. Bardzo w tym pomagały dzieci. 

Samochód gaszono a jeden z organizatorów zabawy, znany entuzjasta motoryzacji Piotr Bukowski zgodził się z nami, że nawet jeśli co trzecie dziecko zapamiętało co należy czynić w chwili zagrożenia, to jest już nieźle.  Na koniec imprezy było ognisko i pyszne kiełbaski. Według relacji radnej z tego okręgu Renaty Małyszek, był to bardzo udany dzień dziecka a najmłodsi zapamiętają go na długo. 

Podobnie udanym dniem był ten przygotowany dzieciom przez mieszkańców Kowanowa. Obiecana pół roku wcześniej przez jednego z rodziców dmuchana zjeżdżalnia stanęła we wsi i to ku uciesze wszystkich najmłodszych. Dla nieco starszych była dyskoteka a dla wszystkich poczęstunek i wiele zabawy a także nieco sportu z widowiskowym przeciąganiem liny. W tym roku Dzień Dziecka przeniesiono na plac zabaw, bo wieś nie ma świetlicy ni boiska. Na szczęście wszyscy się zmieścili a sołtysowi Włodzimierzowi Prochowskiemu wypada pogratulować rezultatu.

Sporym wydarzeniem związanym z Dniem Dziecka był piknik we wsi Chrustowo.  Tam wśród zwyczajowych atrakcji były przejażdżki trzema quadami. Głównym organizatorem imprezy dla najmłodszych Chrustowian był Jerzy Antkowiak – sołtys i strażak w jednej osobie, wiec były też pokazy sprawności druhów i ich sprzętu. Nie zabrakło słodyczy i poczęstunku. Dzień był bardzo udany. 

Dzieci z Kowanówka bawiły się na placu przy świetlicy wiejskiej. Były konkursy i zabawy. Pieczono kiełbaski przy wspólnym ognisku. Wśród sponsorów imprezy sołtys Ewa Kaźmierczak wymieniła właścicielkę sąsiadującego ze świetlicą sklepu, piekarnię pod Rogalem i radną z Kowanówka Annę Dziarmaga, która nie tylko współfundowała dzieciom piknik, ale była też wraz z małżonkiem jego uczestniczką.

To wciąż nie wszystkie imprezy dla dzieci. Kolejne trwają a jeszcze inne dopiero wsie odbędą. Bożena Kubiatowicz sołtys Pacholewa już dziś zaprasza najmłodszych z rodzicami na piknik rodzinny, który odbędzie się w sobotę 28 czerwca i będzie połączeniem Dnia Dziecka z letnimi wakacjami. 

Zdjęcia zrobiliśmy na dniu dziecka w Kiszewie.

Podobne artykuły