W Żernikach z końmi w tle

ŻERNIKI. W leżących na skraju gminy Żernikach zorganizowano w minioną sobotę wspaniały piknik dla dzieci. O ile w innych wsiach organizują takie imprezy sołtysi lub czasem strażacy, w Żernikach zorganizowały go osoby prywatne, którym leżą na sercach dobro dzieci i ważny jest dla nich dziecięcy uśmiech. Państwo Violetta i Adam Kołodziej zaprosili najmłodszych mieszkańców wsi z mamami do ośrodka agroturystycznego państwa Barbary i Włodzimierza Markiewiczów. 

Ośrodek znajduje się na końcu pięknej lipowej alei w otoczeniu rozległych łąk i pól. Pan Włodzimierz jest generałem w stanie spoczynku, byłym szefem służby więziennej naszego kraju, pracującym jeszcze na Uniwersytecie Poznańskim. Wraz z małżonką prowadzi on też pensjonat dla koni a trzeba przyznać, że są u niego wręcz doskonałe warunki, by konie czuły się tam bardzo dobrze. Jeszcze lepiej czuły się dzieci, którym gospodarze i organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.  

Zawody sportowe wywoływały wiele emocji, zabawy dawały radość, a energii dostarczył im wspaniały żurek i wiele łakoci. Nie mogło zabraknąć w takim miejscu koni, a największe powodzenie miał oczywiście kucyk. 

Podobny piknik przygotowano tam już po raz trzeci. Wśród zaproszonych gości był także burmistrz Bogdan Bukowski. Prócz słodyczy dla dzieci przewiózł też i coś dla dorosłych. Była to informacja o rychłym przystąpieniu do budowy półtora kilometrowego odcinka drogi asfaltowej w okolicach krzyża, za kwotę ponad 800 tysięcy złotych. Gmina pozyskała współfinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych a przetarg na wykonanie drogi zostanie rozstrzygnięty za kilka dni. W miniona sobotę najważniejszy był jednak Dzień Dziecka a udał się wymienicie. Jego fragmenty będzie można obejrzeć na naszej stronie internetowej.

Podobne artykuły