Tydzień sesyjny w regionie

POWIAT OBORNICKI. W minionym, tygodniu odbyły się sesje rady powiatu oraz gmin Rogoźno i Oborniki. Ta pierwsza trwała krótko i dotyczyła głównie wprowadzenia zmian w budżecie powiatu. Były też sprawozdania PCPR i Ochronki Franciszek. Nikt ich jednak publicznie nie przedstawił i nikt o nic nie popytał potencjalnych referentek. Radni zbyli oba sprawozdania szybkim poparciem. Podjęto uchwały w sprawie zmiany składu osobowego zarządu Fundacji Zdrowia. Dyczkowskiego zamieniono na Okpisza a Dykcika na Gronostaja. 

Bardzo sprawnie przebiegła sesja w Rogoźnie. Za sprawa przewodniczącego Romana Szuberskiego sprawnie przestawiono sprawozdania o stanie bezpieczeństwa,. Mówili o tym policjanci, straż miejska i prezes OSP. Longina Pijanowska – pełnomocnik burmistrza ds. oświaty, przedstawiła prognozy oświatowe na rok przyszły a Euzebiusz Rogiński przedstawił pomniki przyrody.  Dalsze sprawy załatwiano bez większych potyczek, które były jeszcze niedawno udziałem grup radnych. Tym razem odnotowaliśmy tylko jeden pojedynek słowny, pomiędzy burmistrzem Janusem a radnym Nowakiem. Sprawa była błaha i można podejrzewać, że w myśl powiedzenia, kto się lubi ten się czubi, bo obu panów najwyraźniej łączy szorstka męska przyjaźń a słowne potyczki potwierdzają jedynie owo powiedzonko. 

Dosyć długo trwała sesja w Obornikach a to za sprawą ostrzejszych potyczek opozycji z koalicją. Ważnym punktem obrad było ustanowienie planu zagospodarowania przestrzennego w okolicy Kowanowa, gdzie polski inwestor chce postawić sześć wielkich hal przemysłowych i zająć się tam produkcją biopaliw. Opozycja negowała nie tylko ową inwestycję ale i zamiar sprzedaży budynku Urzędu Skarbowego i działki pod przyszłą elektrownię wodną. Anna Rydzewska otrzymała na wniosek Piotra Desperaka i przy sprzeciwie „tylko” czterech radnych podwyżkę i przy okazji zdradziła, że podwyżki i to znaczne dostaną też urzędnicy magistratu. Marek Lemański zwyczajowo skrytykował drogi, chodniki schody i wszelkie działania władz a po sesji niemal wszyscy spotkali się na pikniku z okazji dnia samorządowca. O sesjach szerzej napiszemy w kolejnych wydaniach Obornickiej a szczegóły  można obejrzeć w TV Oborniki na www.oborniki.com.pl

Podobne artykuły