Niebiescy i czerwoni w lesie

DĄBRÓWKA LEŚNA. W minionym tygodniu panie z przedszkola nr 4 „Bajka” zorganizowały z okazji dnia matki i ojca wielki piknik w na strzelnicy Dąbrówce Leśnej. Jak dodała w rozmowie z nami dyrektor Elżbieta Pauszek – dodatkową okazją do zabawy w plenerze było zakończenie projektu edukacyjnego „bezpieczny przedszkolak” Impreza odbyła się z udziałem straży pożarnej i policji. 

Rodzice i dzieci podzieliły się na dwie grupy, z czego jedna ubrała się na czerwono a druga – policyjna na niebiesko. Dodatkową i bodajże największą atrakcją byli motocykliści wożący dzieci na swych wielkich maszynach. Zaskakująco dużą frekwencję na pikniku wyjaśnić mogła tylko mnogość pomysłowych zajęć. Wśród nich było szukanie skarbów w lesie połączone z edukacją przyrodniczą, czy wspólne zabawy, pokazy strażaków, pokazy policjantów a do tego przepyszne kiełbaski pieczone nad ogniskiem i inne smakołyki. 

Piknik przygotowano wielkim nakładem pracy, ale było bez wątpienia warto, bowiem świadczyły o tym rozentuzjazmowane i radosne buzie dzieci. Zabawa przekroczyła planowany czas, bo nikt nie chciał przerywać dzieciom uciechy. Ważnym elementem pikniku rodzinnego była pełna integracja połączona ze wspólna edukacją. Pomysł wspaniały a realizacja jeszcze lepsza.

Podobne artykuły