Festyn w rogozińskiej Jedynce

ROGOŹNO. Zbliżający się czas kanikuły jest doskonałą okazja do zabaw. Jeśli połączyć to z Dniem Dziecka, zabawa jest jeszcze przedniejsza. Tak było 29 maja w Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie. Odbył się tam wspaniały festyn z okazji Dnia Dziecka. zabawę otworzył występ kółka tanecznego a potem III klasa swoją piosenką „pokolorowała świat”. Występowały też klasy: Id, IIId i IId. 

Między występami odbywała się licytacja przedmiotów a wśród nich kanapy, plecaka, piłki a także żywego królika, którego wylicytowała klasa IIIc. Oprócz konkursowych występów klas odbył się pokaz strażacki w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Rogoźnie. Uczestnicy zabawy wykazali się dużym zainteresowaniem sprzętem jak i samym zawodem strażaka. Szkolne boisko było zapełnione stoiskami z frytkami, goframi, piernikami i napojami. W budynku szkoły znajdowała się kawiarenka i punkt pomiaru ciśnienia. Później prezentowały się kolejno klasy Ia, IIa, i IIIa. 

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz Taekwondoo. Niewątpliwie wszyscy z niecierpliwieniem czekali na mecz siatkarski, w którym zagrały nauczycielki kontra uczennice. Mecz zakończył  się remisem. Po rozgrywkach na scenie zagościły klasy Ic, IIc, i IIIc. W układzie tanecznym  wystąpiła Agata z koleżankami w tym czasie komisja  ustalała zwycięskie klasy. 

Zwycięzców nagrodzono a każda wyróżniona klasa otrzymała od rady rodziców 100 złotych – na dofinansowanie wycieczki. Według Nathalie Tadla, wszyscy bawili się tak doskonale, że nie mogą doczekać się kolejnego festynu zaplanowanego.

Podobne artykuły