Dzień matki w Ryczywole

RYCZYWÓŁ. W niedzielę, 31 maja wszystkie mamy mogły obejrzeć występ wykonany przez uczniów ryczywolskiego gimnazjum. Dom Kultury tętnił tego wieczoru życiem. Nie ma jak u mamy – to hasło, które ujęło każdą kobietę. Były występy, wiersze, piosenki, pokaz małych talentów i poezja uczniowska. Po długich przygotowaniach, uczniowie pod okiem Anny Nowickiej i pana Tomasza Barańskiego przedstawili montaż słowno-muzyczny skierowany do swoich mam, i nie tylko. 

Atmosfera sięgała zenitu, gdy dzieci z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, czy grały na instrumentach. Takich uroczystości było nam potrzeba – zasygnalizował wójt  Jerzy Gacek tuż po obejrzanym występie. 

Po części artystycznej dla duszy, był i czas na część kulinarną dla ciała. Uczniowie z radością częstowali mamy przygotowanymi przez siebie wcześniej ciastami. Cała uroczystość trwała około trzech godzin. Dla organizatorów najważniejsze było to, że mamy wychodziły z uśmiechem na twarzy, ze wzruszeniem w sercu oraz upominkiem przygotowanym na tę okoliczność.

Podobne artykuły