45 lat minęło objezierskiej szkole

OBJEZIERZE. W piękne sobotnie przedpołudnie szkoła im Adama Mickiewicza w Objezierzu obchodziła swój jubileusz 45- lecia. Przybyły nań władze powiatowe i gminne oraz wielu znamienitych gości. Przybyła też delegacja z zaprzyjaźnionej szkoły w Niemczech. 

Jednak dzień ten najważniejszy był dla niemal 200 osobowej grupy byłych uczniów, którzy na ten dzień zaplanowali swój zjazd. Uroczystość zaczęła się od Mszy Świętej prowadzonej przez absolwentów szkoły Krystiana Grabijusa i Macieja Adamczewskiego. Potem nastąpił przemarsz do szkolnego parku a tam zaczęły się powitania i przemówienia. Jedna z absolwentek wspominała szum starych drzew i śpiew wilg oraz słowików, który zapadł jej w pamięć na całe czterdzieści kilka lat. Część oficjalną zakończył wspólnie odśpiewany hymn szkoły.

Gdy już wyprowadzono sztandar a panowie mogli poluzować krawaty zaczęła się część artystyczna. Pięknie śpiewała stare przeboje Andżelika, jeden z uczniów wyrecytował zabawną odę, ale największe wrażanie zrobił zespół folklorystyczny dając popis kunsztu i doskonałego opanowania tańców Wielkopolskich i nie tylko, bo duże wrażenie zrobiły „zaloty krakowskie", oberek i kujawiak.  Po występach goście i gospodarze spotkali się na pikniku i wspomnieniach a przez 45 lat nazbierało się tego sporo. 

Podobne artykuły