Roztańczony dzień dziecka na osiedlu

OBORNIKI. W piątkowe przedpołudnie tereny wokół szkoły na Osiedlu Leśnym zapełniły się dziećmi. To Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 połączyła obchody Dnia Dziecka ze świętem patrona szkoły.

Atrakcji było mnóstwo – od gaszenia płonącego samochodu i ratowania rannych, zwiedzania wozu bojowego straży pożarnej, nauki obrony przed atakującym psem, jazdy na quadach i pojazdach motocrossowych – po przejażdżkę na kucykach. Największym powodzeniem cieszyło się jednak koło fortuny, które kusiło ciekawymi nagrodami. Dzieci bawiły się we wspólnym tańcu prowadzonym przez Elżbietę Brodzińską, były też pokazy taneczne z niezapomnianym tańcem afrykańskim wykonanym przez maluchy oraz taniec hajdasz. Oblegano stoisko z biżuterią afrykańską – zarówno oryginalną, sprowadzoną przez misjonarzy, jak i tą wykonaną przez obornickie dzieci.

Jak na Dzień Dziecka przystało dla wszystkich starczyło lodów i kiełbasek, tak aby nikomu nie zabrakło sił do startu w wielu konkursach z nagrodami – to wszystko można oczywiście obejrzeć w Telewizji Obornickiej na naszych stronach www.oborniki.com.pl. 

Nad całością czuwał przewodniczący Rady Rodziców Rafał Szefler wraz ze swoją zastępczynią Katarzyną Adamską. Organizatorzy za naszym pośrednictwem dziękują dzielnym strażakom oraz pogotowiu ratunkowemu a także wszystkim, którzy przyczynili się  do powodzenia imprezy.  Quady i motocrossy użyczył Michał Brzechwa, kucyki Karina Goźdź a samochody do pocięcia dostarczyła firma Obst. 

Podobne artykuły