Dzień dziecka z Fiedlerem

POŁAJEWO. Czerwcowe słońce pięknie zaświeciło uczestnikom niedzielnego festynu z okazji dnia patrona w szkole im. Arkadego Fiedlera. Obchody uroczystości świetnie współgrały z Dniem Dziecka, nie jest więc dziwne, że dzieci przybyło w tym dniu do szkoły wyjątkowo dużo. 

Dziedziniec szkoły zapełnił się widzami chętnymi oglądać prezentujące się na szkolnej scenie plenerowej zespoły: Fux z GOK-u Połajewo pod kierunkiem Małgorzaty Lang, grupę flażolecistów z klas IV przygotowanych przez Barbarę Kryger, świetne wokalistki ze szkoły w Ryczywole śpiewające znane przeboje muzyki rozrywkowej po angielsku, zespół Przyjaciele Jana Pawła z księdzem Tomaszem Nowakiem na czele oraz debiutującą grupę tańca hip-hop BQL z połajewskiego GOK-u prowadzoną przez Mariettę Kiszkę. Liczne imprezy towarzyszące przyciągały liczne rzesze mieszkańców Połajewa i okolic. Wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której choć nie każdy los wygrywał, nagrody były bardzo atrakcyjne. Nie brakowało chętnych do spędzenia czasu w domowej kawiarence z pysznymi wypiekami oraz zgłodniałych nie tylko wrażeń przy stoisku z zapiekankami i kiełbaską na ciepło. 

Przy okazji imprezy można było w ramach tzw. białej niedzieli zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi, jak również zakupić książkę patrona Arkadego Fiedlera. Młodsi uczniowie tracili energię i pieniądze na dmuchanym zamku, rodzinnie zaś fotografowano się z głową w makietach przedstawiających parę Indian. Imprezę prowadziła Dorota Nożewnik, zaś tradycyjnie już wszystkich uczestników rodzinnego festynu powitała Lucyna Stolcman. Nad dobrą zabawą dzieci i rodziców czuwał sztab nauczycieli, z których każdy w tym dniu zobowiązał się do obsługi jednego ze stoisk. Uczniowie choć przez chwilę mogli zobaczyć swoich mentorów w innej niż dotychczas roli. O doskonałej organizacji i atrakcyjności przedsięwzięcia świadczyła frekwencja – ludzi było naprawdę dużo i nikt się nie nudził. 

Podczas festynu przygotowano niespodziankę dla szóstoklasistów, którzy w tym roku najlepiej wypadli podczas testów końcowych. Spośród grupy najzdolniejszych rozlosowano odtwarzacz mp4. Jego szczęśliwą właścicielką została Milena Henke z Krosinka. Po raz kolejny okazało się, że warto się uczyć, by potem spokojnie móc świętować.     

Podobne artykuły