Sukcesy i występy karateków

KOSTRZYN, PRAGA, OBORNIKI. 17 maja odbył się V Otwarty Turniej Karate.. I miejsce kata zdobył Tadeusz Kulikowski, III miejsce w kumite przypadło oborniczaninowi Gracjanowi Hildebrandt, zawodnikowi kadry Okręgu Wielkopolska, Jakub Urbaniak był IV w kumite. Tu trzeba dodać, że to nowy nabytek  obornickiego klubu karate a jego występ był jednocześnie pierwszym startem w tak poważnej imprezie. Jakub walczył w silnej obsadzie i jedynie minimalna przegrana odsunęła go od finału. IV w kata był Wojtek Kulikowski, młodszy z braci, który zaczyna zbliżać się do miejsc medalowych.

Pisząc o sukcesach obornickich karateków, nie sposób pominąć tak ważny występ jak mistrzostwa rangi europejskiej w Pradze planowane na 24 i 25 maja. Oborniczanie oraz, kadra Polski federacji JKA (Japan Karate Association) ćwiczyli na zgrupowaniu w Obornikach, co w ocenie prezesa klubu Pawła Chmielewskiego – jest wyróżnieniem i uznaniem osiągnięć naszych karateków. 

Treningi prowadził sam prezes Wielkopolskiego Związku Karate Maurycy Wawrzyniak, niegdyś zawodnik obsypywany medalami za zwycięstwa na mistrzostwach Polski, Europy i świata a obecnie doskonały szkoleniowiec. Wspierał go Cezary Gręda, nie mniej świetny trener wielkopolskich karateków.  Fragmenty treningu można obejrzeć w Telewizji Obornickiej stronie internetowej www.oborniki.com.pl. Wśród trenujących byli bracia Jerzy i Paweł Grześkowiakowie i Olga Chmielewska.  O ich występie napiszemy w kolejnym wydaniu gazety. Oborniccy karatecy przygotowują się też do organizacji Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w karate WKF oraz II Ogólnopolskiego Turnieju Karate WKF – Oborniki 2008. 

Zawody zostaną przeprowadzone już 14 czerwca w hali OCS przy ul. Obrzyckiej 88. To poważna impreza  i stanie się ona okazją do podziwiania podczas niej najlepszych karateków, w tej liczbie także i oborniczan. 

Podobne artykuły