Sukces oborniczanki Małgorzaty Gliniany

OBORNIKI. Wychowanka trenera Stanisław Hyżyka bardzo dobrze spisała się na  półfinałach ogólnopolskich Turnieju Mini Olimpic Games które odbyły się 10 maja w Chełmnie. Po bardzo zaciętym pojedynku Małgosia uległa tylko zwyciężczyni turniej Joannie Kiedrowskiej z Gdańska. Gratulujemy medalu a przede wszystkim awansu do turnieju finałowego, który odbędzie się w Warszawie 7 i 8 czerwca.

W niedzielę 18 maja odbyły się w Czarnkowie międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. Prawo startu z obornickiego klubu uzyskało aż 6 zawodników na 24 reprezentantów województwa w kategoriach dziewcząt i chłopców. Wyniki turnieju potwierdziły oczekiwania, gdyż Wielkopolska pokonała województwo zachodniopomorskie 27:21, w co niemały wkład mieli oborniccy zawodnicy. Indywidualnie 5 miejsce zdobyła Małgorzata Gliniany, 8 miejsce Agnieszka Koch, 4 miejsce Michał Iracki, 7 miejsce Michał Grotowski. W grach deblowych dziewczęta w składzie Małgorzata Gliniany i Agnieszka Koch zdobyły 4 miejsce premiowane brązowym medalem, a chłopcy w składzie Patryk Nowicki i Michał Iracki uplasowali się na pozycji 6. Łącznie oborniccy tenisiści wywalczyli 6 dużych punktów, co w klasyfikacji ogólnej klubów dało 3 miejsce.