Sparta Oborniki została mistrzem północnej grupy IV ligi wielkopolskiej

OBORNIKI. Stało się tak dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce na wyjeździe z Sokołem Szamocin 4:1. Sparta ukończyła rozgrywki z 73 punktami, wyprzedzając drugi w tabeli Promień Opalenica o dwa punkty. Z pewnością oborniczanie zagrają w przyszłym sezonie III lidze. Oznacza to także, że zmierzą się w barażu ze zwycięzcą grupy północnej – Górnikiem Aluminium Konin. Wygrany z tego dwumeczu otrzyma możliwość walki o nową II ligę (grupa zachodnia) w kolejnych zmaganiach barażowych. Przeciwnika wyłoni losowanie, które odbędzie się 10 czerwca.

W ostatnim meczu rundy wiosennej piłkarze Sparty Oborniki udowodnili na boisku że to właśnie oni są w tym roku najlepszą drużyną IV ligi grupy północnej. W Szamocinie pokonali wałczącego jeszcze o utrzymanie Sokoła 4:1. Oborniczanie w całym spotkaniu zagrali zdecydowanie lepiej i gdyby nie dobre interwencje bramkarza miejscowych, to wynik mógł być jeszcze większy.

Spartanie zaczęli spotkanie bardzo odważnie i od razu rzucili się do ataku, po jednym z nich już w 9 minucie meczu Florek zagrał idealnie pikę na wolne pole do Brauzy, ten w pełnym biegu do niej dobiegł zostawiając na plecach obrońców i zdobył pierwszego gola w tym meczu.

W 12 minucie ponownie Sparta groźnie zaatakowała, jednak bramka z tej akcji nie padła. W 29 minucie meczu Florek znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał na raty bronił bramkarz i pomagający mu słupek. Kilkadziesiąt sekund później po dośrodkowaniu Bukowskiego Szpalik minimalnie chybił.

W 37 minucie meczu pada druga bramka w tym spotkaniu. Rozgrywający bardzo dobre spotkanie Bukowski wrzuca piłkę w pole karne, a tam jest już Zagdański, który posyła ją do bramki. Pierwsza połowa kończy się zatem dwubramkowym prowadzeniem Sparty.

W drugiej części spotkania oborniczanie nie spuścili z tonu i nadal groźnie atakowali. W 51 minucie meczu Szpalik groźnie uderza głowa lecz minimalnie nad bramką. 5 minut później tylko szczęście pomogło bramkarzowi Sokoła, ponieważ trzykrotnie na jego bramkę uderzali Lizewicz, Bukowski i Zagdański.

Kolejne akcje Sparty nadal są bardzo groźne, czego zwieńczenie mamy w 63 minucie, kiedy to w polu karnym gospodarzy znalazł się środkowy obrońca Sparty Potaś. Minął on dwóch obrońców i niczym rasowy napastnik posłał piłkę do bramki.

W 74 minucie meczu po raz kolejny dobrze dośrodkowuje Bukowski, jednak strzał Jujeczki broni bramkarz Sokoła. Dwie minuty później meczu pada czwarty gol. Bukowski przejmuje piłkę w środku pola mija niczym tyczki trzech obrońców Szamocina i idealnie zagrywa do Florka, który pokonuje bezradnego bramkarza gospodarzy.

Po tej bramce w Spartanie rozluźnili trochę swoje szyki czego efektem była stracona bramka w 77 minucie meczu.

Po zakończeniu spotkania piłkarze, trenerzy oraz działacze klubu wybiegli na murawę boiska gdzie polały się szampany. Ten historyczny sukces Spartanie świętowali wieczorem na Rynku w Obornikach, a rozśpiewany autobus było słychać w całym mieście.

Teraz przed piłkarzami kolejny ciężki mecz barażowy z Górnikiem Konin. Rozegrany on zostanie w Obornikach w sobotę 31 maja o godzinie 17.00.

Kibiców Sparty, oborniczan informujemy że wejście na mecz przewidziane dla miejscowych będzie zrobione od strony parku przy Obornickim Ośrodku Kultury.

Skład Sparty: Wosicki – Gendera, Jujeczka, Potaś, Smuniewski, Zagdański (78 min. Juracki), Brauza (78 min. Kowal), Szpalik, Lizewicz (65 min. Radziwołek), Bukowski, Florek.

Bramki dla Sparty: 9 min Brauza,37 min. Zagdański, 63 min. Potaś, 76 min. Florek.