IV rajd do Niemieczkowa

NIEMIECZKOWO. W miniony wtorek  20 maja, odbył się w słońcu i przy ładnej pogodzie   IV Rajd do Niemieczkowa, będący podsumowaniem kolejnego roku współpracy Koła Łowieckiego „Szarak” z Popówka ze szkołami. W trakcie roku szkolnego przebiegającego pod patronatem „Pana Bobra” dzieci pisały opowiadania, składały rymowanki, robiły gazetki  klasowe i szkolne oraz prace plastyczne na temat „Bóbr – wspaniały budowniczy”.

W trakcie spotkania w Niemieczkowie najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych ze szkół podstawowych  z Chrustowa, Górki, Objezierza, Sycyna i Zespołu Szkół Specjalnych z Szamotuł  układali puzzle a następnie pisali o zwierzątku które „wyszło” w puzzlach. Maluchy kolorowały rysunki zwierząt a wszyscy obejrzeli wystawę gotowych prac plastycznych.  Zwiedzili też salę, w której koło „Szarak” prezentuje trofea myśliwskie. 

Uczniowie i nauczyciele otrzymali dyplomy i upominki. Spotkanie zakończyło się wspólnym pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem i planach na następne spotkanie za rok.

Podobne artykuły