Czytelnia internetowa otwarta

POŁAJEWO. Mieszkańcy gminy Połajewo doczekali się własnej czytelni internetowej. Z komputerów pozyskanych przez Bibliotekę Publiczną w Połajewie z programu „Ikonka” można korzystać od początku tygodnia. Jeszcze przed długim weekendem we wtorek 22 maja odbyło się niezwykle uroczyste otwarcie czytelni, która dzięki komputerom nosi teraz miano internetowej i można w niej nie tylko czytać książki, ale również surfować bezpłatnie po internecie. 

Na uroczystości otwarcia na zaproszenie bibliotekarki Joanny Sobkowiak pojawiły się dyrektorki szkół, Obecni byli radni, nie zabrakło oczywiście wójta Stanisława Pochyluka, który został poproszony o przecięcie symbolicznej wstęgi powieszonej u drzwi czytelni. Wstęgę pomyślnie przecięto i dalsza część spotkania odbyła się w nowo wyremontowanym pomieszczeniu dawnej czytelni.

Wszyscy docenili możliwość spotkania pod tak przyjemnym pretekstem i po symbolicznym toaście udali się na drugą odsłonę uroczystości do Gminnego Ośrodka Kultury. Tam przygotowana została kawa, przy której goście mogli wymienić swoje doświadczenia i swobodnie porozmawiać. W trakcie kawy można było zapoznać się z pracą oraz osiągnięciami Biblioteki Publicznej dzięki przygotowanej na tę okazję prezentacji multimedialnej przedstawionej przez Miłosławę Nowicką. Komputery działające w systemie operacyjnym Linux będą administrowane przez stażystów z odpowiednim przygotowaniem. W czytelni internetowej można będzie również wydrukować dokumenty lub je skserować. 

Podobne artykuły