Zorganizowanie okradają sklepy

OBORNIKI. Od pewnego czasu w powiecie obornickim, jak i powiatach ościennych, grasują grupy wyspecjalizowane w okradaniu sklepów z utargu metodą „na nieuwagę”. Polega to na tym, że do sklepu wchodzą najczęściej dwie pary klientów i gdy jedna z nich zajmuje sprzedawcę, lub sprzedawczynię, w odległej części sklepu, druga w tym czasie opróżnia szufladę lub kasę z gotówki. 

Przykładem takiego działanie może być zdarzenie, które miało miejsce a Obornikach w sklepie Nevkom przy ulicy Lipowej. W środę 14 maja około godziny 14:20 weszły tam nieustalone osoby. Jedna z nich poprosiła ekspedienta na sam koniec sklepu prosząc go o pomoc w wyborze towaru. W tym czasie inna osoba okradła niezabezpieczoną szufladę z gotówki zabierając z niej „tylko” banknoty o nominałach 50, 100 i 200 zł. Suma strat wyniosła 5.300 zł. 

Złodzieje odnieśli sukces a to staje się zwykle motorem do ponownego działania. Kierujący wydziałem kryminalnym powiatowej policji Jacek Kasztelan ostrzega, takie zdarzenia mogą się powtarzać i należy być zdecydowanie bardziej czujnym. Pieniądze o wysokich nominałach nie powinny być łatwo dostępne a w odległych punktach sklepu, gdy nie ma tam monitoringu, wystarczy czasem zamontować zwykłe lustro a już będzie bezpieczniej. 

Podobne artykuły