Zatrzymać chwile

OBORNIKI. Agnieszka Roszyk ma wielka pasję, a jest nią fotografia. – Trzymając aparat w rękach przenoszę się w inny świat. Świat, w którym można zatrzymać chwile, zwierzyła się Krystynie Eichler z pomocą której wystawiła w Bibliotece Publicznej swoje fotogramy z motywem dziecięcym. Pani Agnieszka stosunkowo niedawno ukończyła kurs fotograficzny, którego zwieńczeniem był udział w wystawie jej prac „Eyes” i „Droga do raju” w galerii przy Strzeleckiej w Poznaniu. Jej fotografie wystawione w Obornikach cechuje ogromna delikatność, z jaką wkracza w dziecięcy świat. 

Oglądając je można dojść do wniosku, że odkryła w nim jakąś wielką tajemnicę, tajemnicę świata, który tak pospiesznie opuszczamy dorastając i tak szybko go potem zapominamy. Pani Agnieszka to osoba wyjątkowo wrażliwa. Podążając za swymi synami wróciła w ów dziecięcy kraj beztroskiej zabawy i wielkiej ciekawości, która popycha jednak wszystkich ku dorastaniu. Fotografia dziecięcych oczu oglądających jakąś przestrzeń przez szparę dowodzi, że artystka też coś odkryła. To zresztą jej ulubiona fotografia. Pozostałe są równie wspaniałe, barwne, dynamiczne i bardzo dojrzałe. 

Marzeniem Agnieszki Roszyk jest zorganizowanie wystawy fotograficznej o dzieciach sprawnych inaczej. To bardzo trudny temat, ale bez wątpienia wart poświęcenia mu czasu i talentu. Nie wiemy ile tego pierwszego ma pani Agnieszka, tego drugiego ma wiele.

Warto obejrzeć tę wystawę, bo może się uda widzowi także dotknąć rąbka dawno zapomnianego świata.   

Podobne artykuły