Zagrali pod ratuszem

POŁAJEWO, POZNAŃ. W niedzielę 18 maja reprezentacja dudziarzy z Połajewa w składzie Monika Hempe i Daniel Rembacz, wzięła udział w VI Ogólnopolskich Konfrontacjach Kapel Dudziarskich, które odbyły się jak co roku w Poznaniu. W tym dniu w godzinach dopołudniowych w sali kominkowej CK Zamek miało miejsce seminarium z udziałem wszystkich uczestników warsztatów, zaś o 13.00 dudziarze przeszli na dziedziniec zamkowy, by tam dać koncert. 

W dudziarskich popisach zaprezentowali się soliści i całe zespoły, jak również kapele typowo dudziarskie, do jakich zalicza się połajewska młodzieżowa Kapela Dudziarska. Przed godziną 15.00 barwny korowód dudziarzy można było zobaczyć na poznańskim rynku. Na stopniach ratusza muzycy dali krótki koncert ku uciesze spacerowiczów i bywalców wyrastających na rynku letnich ogródków. Koncert był zakończeniem dwudniowych Konfrontacji. 

Od soboty w sali Wojewódzkiej Biblioteki  Publicznej i Centrum Animacji Kultury przy ul. Prusa odbywały się seminaria poświęcone dudziarzom i ich twórczości, tego dnia miał również miejsce konkurs instrumentów dudziarskich. Na pamiątkę wspólnego muzykowania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi również wyróżnienia. 

Podobne artykuły