Walkowery Gronostaja

ROŻNOWO, OBORNIKI. Kilka ostatnich meczy rozgrywek piłkarskiej A klasy zespół Rożnovii oddał walkowerem. Po tym, jak nie otrzymał finansowego wsparcia ze strony gminy, klub z Rożnowa nie podejmuje już walki i wygląda na to, że całkiem wycofa się z rozgrywek. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że prezesem Rożnovii jest wybrany z Samoobroony wicestarosta obornicki Przemysław Gronostaj. 

Rożnovia nie otrzymała wsparcia finansowego ze strony gminy, gdyż złożony przez Gronostaja wniosek był niezgodny z formalnymi wymogami stawianymi takim wnioskom przez przepisy prawa. 

Jak nam powiedziała burmistrz Obornik Anna Rydzewska, osobiście prosiła Gronostaja, aby ten poprawił wniosek a nawet wskazała mu urzędników, którzy pomogliby mu go należycie wypełnić. Mimo najlepszych chęci urząd nie mógł przekazać pieniędzy dla Rożnovii, nie narażając się przy tym na surowe konsekwencje. 

To już druga w ciągu ostatnich miesięcy wpadka Gronostaja, po tym jak zaproponował publicznie w imieniu starostwa budowę północnej obwodnicy Obornik drogą powiatową przez Kowanówko. Niestety zaraz potem okazało się, że były to tylko puste słowa, bez żadnej szansy na powodzenie. Przemysław Gronostaj wydawał się być człowiekiem czynu, okazało się, że jest jedynie demagogiem niezdolnym do działania a lubiącym obiecywać różne rzeczy.

Podobne artykuły