Powolny początek przebudowy 11 Listopada

OBORNIKI. Są już pierwsze widoczne oznaki rozpoczęcia kolejnego etapu przebudowy ulicy 11 listopada. Ruszyły pierwsze prace na odcinku od Kowanowskiej do Lipowej. Rozebrane zostały chodniki od Garażowej do Kopernika. 

Ekipa drogowców dalej demontuje elementy przeznaczone do przebudowy i wymiany. Droga zostanie poszerzona a jej nawierzchnia będzie umocniona. Powstanie też trzeci pas ruchu, ułatwiający kierującym lewoskręty. Na skrzyżowaniach ulicy 11 listopada z Kowanowską, Młyńską i Kopernika zostaną zamontowane światła. Cały remontowany odcinek będzie też oświetlony nowymi latarniami. 

Staraniem wiceburmistrza Bogdana Bukowskiego odcinek od Lipowej do Młyńskiej ma zostać odgrodzony słupkami z łańcuchem, by utrudnić pieszym niebezpieczne przebieganie przez jezdnie na wysokości marketu Intermarche. 

Niestety dalsza faza przebudowy będzie wiązała się z dużymi zakłóceniami w ciągłości ruchu. Na szczęście zakończenie remontu prowadzonego przez Pol – Dróg z Chodzieży wyznaczono już na koniec czerwca. 

Podobne artykuły