Konkursy Sanepidu

POWIAT OBORNICKI. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach informuje za naszym pośrednictwem, że 12 maja podsumowano konkursy realizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Uroczystość odbyła się w sali sesyjnej starostwa. Podsumowano konkurs na prezentację multimedialną pod hasłem: „Palić, nie palić-oto jest pytane?” dla uczniów klas V szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 220 uczniów. 

Laureatów wraz z opiekunami zaproszono na uroczystość. Podczas imprezy nagrodzono laureatkę I nagrody – Michalinę Kowalę ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie, II nagrody – Łukasza Pogorzelskiego ze Szkoły Podstawowej w Pruścach, III nagrody- Dominika Barana ze Szkoły Podstawowej w Lipie. Wyróżniono pracę Weroniki Zawiskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie. Nagrody w konkursie ufundował Urząd Miejski w Obornikach. Najlepsza praca będzie reprezentować powiat w etapie wojewódzkim konkursu. 

Drugi konkurs to konkurs plastyczny pod hasłem „Żyjmy w zgodzie z naturą i dbajmy o własne zdrowie”.  Adresowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz „Klubów Wiewiórka”. Pierwsze miejsce zajęła  Maja Muller z Zespołu Szkół w Parkowie, drugie Michalina Filipiak z Zespołu Szkół w Objezierzu, a trzecie Malwina Pacholarz z Zespołu Szkół w Parkowie. Laureatem z Klubu Wiewiórka został Mikołaj Baranowski ze Szkoły Podstawowej w Sycynie. Wszystkie prace zgłoszone do etapu powiatowego zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w holu starostwa. Wystawa potrwa do 9 czerwca.

Podobne artykuły