Zwycięstwo Sparty Oborniki w Trzciance

TRZCIANKA. W sobotę piłkarze Sparty Oborniki wygrali kolejny ważny mecz w rozgrywkach IV ligi piłkarskiej, pokonując Lubuszanina Trzciankę 1:0. W całym spotkaniu to oborniczanie mieli znaczną przewagę, jednak nie potrafili jej zamienić na bramkę.

Już w 5 minucie meczu piłkarze z Trzcianki mogli strzelić bramkę samobójczą. W 21 minucie Jujeczka groźnie uderzył z 20 metrów, jednak niecelnie. Pięć minut później Florek dostał dobrą piłkę, jednak uprzedził go obrońca. Po kolejnych pięciu minutach ponownie przed szansą stanął Florek, jednak jego strzał głową broni bramkarz.

Pierwsza połowa kończy się remisem 0:0. Zadowoleni mogą być piłkarze z Trzcianki, którzy nie oddali żadnego strzału na bramkę Wosickiego.

W drugiej połowie Lubuszanin zagrał odważniej, jednak stroną przeważającą była Sparta. Oborniczanie grali jednak bardzo chaotycznie i nie potrafili pokonać bramkarza Trzcianki.

4 minuty po wznowieniu gry Lubuszanin przeprowadził pierwszą groźną akcję, jednak na miejscu był Wosicki. W 70 minucie meczu wprowadzony po przerwie Bukowski wykonywał rzut rożny, do piłki najwyżej wyskoczył Zagdański i Sparta objęła prowadzenie.

Do końca spotkania Sparta starałą się podwyższyć wynik meczu jednak robi to bardzo nieudolnie. Jeszcze gorzej grała Trzcianka, która zupełnie nie ma pomysłu na zdemontowanie obrony Sparty. Oborniczanie ostatecznie wygrali 1:0, zdobyli trzy punkty, które jeszcze bardziej przybilżyły ich do III ligi.

Sparta: Wosicki – Gendera, Potaś, Ratajski, Smuniewski, Zagdański (89 min. Pawlaczyk), Jujeczka, Szpalik, Lizewicz (46 min. Stadnik), Brauza (62 min. Bukowski), Florek.