Spotkanie bibliotekarzy i artystów

POŁAJEWO. Joanna Sobkowiak pojawiła 9 maja się na spotkaniu w Trzciance z okazji dnia bibliotekarza w towarzystwie Grażyny Wyrwy, malarki z Połajewa i poetki Marii Kogut z Ludom. Pani Maria nie pochodzi wprawdzie z gminy Połajewo, lecz jej twórczość jest przez tamtejszą bibliotekę od roku promowana. Tak było m.in. podczas jesiennego spotkania autorskiego z poetką w połajewskim GOK-u, gdzie wraz z mężem Maria Kogut prezentowała wiersze pochodzące z najnowszego tomiku poezji. 

W cyklu prezentacji nie zabrakło Marii Kogut oraz jej niezwykle urokliwych osobistych wierszy z chlebowskimi bagnami i malowniczymi okolicami Ludom w tle. Każdy z twórców zaproszonych przez bibliotekarzy opowiadał o sobie i swojej twórczości a śpiew Lubaszanek sprawił, że spotkanie było okazją nie tylko do wymiany doświadczeń artystycznych, lecz również miłym towarzyskim wydarzeniem. Trzcianecki dzień bibliotekarza zaszczycił swoją obecnością burmistrz Marek Kups. 

Połajewska biblioteka nie tylko wspiera i promuje lokalnych artystów. Od 20 maja będzie również miejscem spotkań osób korzystających z czytelni internetowej. Przed południem odbędzie się uroczyste otwarcie, a już w godzinach popołudniowych chętni mieszkańcy będą mogli posurfować po internecie w wyremontowanych pomieszczeniach bib- lioteki, przy nowych komputerach pozyskanych z programu Ikonka.

Podobne artykuły