Różne historie

OBORNIKI, POZNAŃ. „Different stories”. Pod tą nazwą kryje się wystawa grupy 12 młodych artystów, którzy początki swojej twórczości związali z pracownią na ulicy Mostowej w Poznaniu. Wyrażają rzeczywistość w różnych formach – prezentują obrazy, grafiki, a także wizualizacje multimedialne. 

Wśród nich znalazła się dwójka oborniczan – absolwentów tutejszych szkół i mieszkańców  miasta. Natalia Osińska oraz Marcin Klęk są obecnie studentami drugiego roku ASP w Poznaniu na wydziale grafiki. Tam rozwijają swój talent. Ich opiekunem jest dr Maciej Przybylski. „SmART”, czyli organizator, serdecznie zaprasza za naszym pośrednictwem w piątek (16 maja) o godz. 19.00 na wernisaż oraz do obejrzenia wystawy prezentowanej w poznańskiej galerii „Mostowa 37/4” do 23 maja w godzinach od 14.00 do 20.00. 

Zdaniem Weroniki Nowickiej z wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Obornikach, warto znaleźć czas i się tam wybrać, bowiem jest to również miejsce, gdzie odbywają się zajęcia w zakresie szeroko pojętych sztuk wizualnych. Prowadzący są wykładowcami i studentami Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Proces dydaktyczny opiera się na realizowaniu ćwiczeń w pracowni oraz indywidualnych propozycji artystycznych wpływających na wyodrębnienie własnej tożsamości. Wspólne dyskusje na temat prac pomagają wskazać wiele możliwych kierunków rozwoju artystycznego. Uczestnikami zajęć są osoby, które zamierzają przygotować się do egzaminów wstępnych na uczelnie artystyczne i osoby chcące pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie sztuk wizualnych.

Podobne artykuły