Pomiędzy Lipskiem a Kiszewem

KISZEWO, LIPSK. Piotr Bukowski należy w powiecie obornickim do grona największych miłośników motoryzacji. Dowiódł tego miedzy innymi jako organizator motopikniku w swym rodzinnym Kiszewie. Imprezę odwiedziły prawdziwe tłumy mieszkańców naszego powiatu i nie tylko.  

Nie tylko naprawia pojazdy, ale je również buduje. W jego warsztacie powstają nietypowe tracki takie jak monster-track, pojazd miażdżący inne pojazdy, czy coraz bardziej popularne czterokołowce zwane quadami. Pan Piotr wiele uczy się podczas zwiedzania kolejnych wystaw czy targów motoryzacyjnych. 

Zawsze chce być na bieżąco. Niedawno odwiedził znane targi w Lipsku. 

Pytany o wrażenia powiedział – na lipskich targach było widać duży nacisk na ekologię. Wielu wystawców prezentowało auta z napędem na gaz LPG ,CNG (metan), napędem hybrydowym i wodorowym. Były też historyczne pojazdy na holz-gaz nawiązujące do oszczędzania zasobów paliwa. Gdy go pytaliśmy o nowości, opowiadał – coraz więcej pojawia się pojazdów produkowanych w Chinach, były kopie toyoty RAV 4, Landcruzera, BMW X5 i produkowane już od kilku lat limuzyny Brilance.

Piotr Bukowski nie buduje jednak chińskich podróbek. Tworzy oryginalne auta a zainteresowani jego pomysłami będą mogli je poznać na kolejnym motopikniku, na który za naszym pośrednictwem zaprasza ich już teraz. 

Podobne artykuły