Pekin już w Rożnowie

ROŻNOWO. W imię idei olimpijskiej odbyła się zorganizowana przez Alinę Reich i Krystynę Mikołajczak uroczystość otwarcia I Szkolnych Igrzysk Olimpijskich. To wydarzenie miało miejsce w Zespole Szkół w Rożnowie 9 maja. Barwnym korowodem uczniowie oraz zawodnicy – reprezentanci pięciu kontynentów – przemaszerowali na udekorowaną symbolami olimpijskimi płytę boiska. Oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor Dorota Stypuła, która pełniła funkcję przewodniczącej Komitetu Olimpijskiego. Uroczystą przysięgę w imieniu sportowców złożyła osiągająca najlepsze wyniki Beata Kucharska, natomiast zapalenia znicza dokonał najlepszy sportowiec Jakub Tietz.

Po części oficjalnej na płycie boiska pojawiła się grupa kabaretowa, która z humorem przedstawiła narodziny kilku dyscyplin olimpijskich. Byli więc Cześnik z Rejentem – twórcy zapasów, Telimena i Zosia jako prekursorki szermierki, żona modna – biegająca przez płotki, Romeo skaczący o tyczce do Julii na balkonie oraz Syzyf pchający kulą.

Jak na prawdziwe igrzyska przystało zmagania sportowców rozpoczął mecz inauguracyjny w piłkę koszykową pomiędzy Polską a Chinami. Olimpijskie zawody będą odbywały się do 30 maja, kiedy to zostaną wręczone medale.

Podobne artykuły