Objezierska uczciwość

OBJEZIERZE. 8 maja opiekunowie niemieckich uczniów przebywających na tygodniowej międzynarodowej wymianie szkolnej w Zespole Szkół w Objezierzu przeżyli stres i zmartwienie, gdy dowiedzieli się od zatroskanej uczennicy z Clenze, że zgubiła portfel z paszportem i pieniędzmi.

O sytuacji powiadomili nauczycieli polskich. Natychmiast objezierskie gimnazjalistki Michalina Filipowiak i Weronika Pszeniczna przygotowały kartki z ogłoszeniami i rozwiesiły w kilkunastu miejscach łącznie z placówkami handlowymi. Dyżurny szkolny obszedł wszystkie klasy ogłaszając komunikat o zgubie i apelu o pomoc w znalezieniu. Nie minęła godzina szeroko zakrojonej akcji, kiedy jadąca do Poznania grupa młodzieży polskiej i niemieckiej dowiedziała się, że do sekretariatu szkoły przyszła pani Justyna Ślązak przynosząc znaleziony portfel z pieniędzmi i dokumentami. 

Zdarzenie to udowodniło, jak często niesprawiedliwe są osądy i uprzedzenia o nieuczciwości Polaków. Tak sądzi teraz również młodzież niemiecka. Młodzi Niemcy nie kryli radości i wołali – Kocham Objezierze i kocham Polskę. Jak stwierdzi ł przekazujący nam te informację Adam Maliński, – gdyby był tam Steffen Moller zawołałby słowa będące tytułem wydanego już po raz czwarty bestsellera" Viva Polonia", który czytają obecnie Niemcy z zaciekawieniem i zachwytem.

Podobne artykuły