Nowa droga z Chrustowa do Wymysłowa

CHRUSTOWO, WYMYSŁOWO. Oficjalnie oddano do użytku drugi etap budowy drogi z Chrustowa do Wymysłowa. Jest to, tym razem 1265 metrowy, odcinek wygodnej drogi o nawierzchni asfaltowej.

Dwa lata wcześniej zrealizowano krótszą cześć inwestycji oddając odcinek o długości 525 metrów. Tym samym droga łącząca Chrustowo z Wymysłowem została w całości utwardzona. 

W przeszłości ze względu na pagórkowatą konfigurację tego terenu oraz tworzące się w jego zaniżeniach grzęzawiska trudno było tamtędy przejechać a w niektórych okresach czasu droga stawała się niemal całkowicie nie do przebrnięcia. Dobrze pamiętają top zapewne rodzice dowożący dzieci do Szkoły Podstawowej w Chrustowie. Władze Obornik postanowiły drogę utwardzić, co kosztem 429 tysięcy złotych wykonała firma Pol-Dróg z Czarnkowa. 

W imieniu swych miejscowości sołtysi obu wsi Piotr Hoffmann z Wymysłowa i Jerzy Antkowiak sołtys Chrustowa przybyli na miejsce formalnego przekazania drogi. Nie kryli swego zadowolenia i wręczając Annie Rydzewskiej kwiaty serdecznie jej podziękowali. 

Przy okazji wizytowania nowej inwestycji postanowiono ograniczyć na niej ruch do niskiego tonażu. Jerzy Antkowiak wyraził obawę, że gdyby nie było ograniczenia tonażu, drogę rozjechałyby tiry skracające sobie tedy drogę z Szamotuł przez Bogdanowo do Poznania. Piotr Hoffmann zauważył, że na razie zmorą nowej drogi są ścigający się po niej młodzieńcy i im podobne przypadki łamania prawa o ruchu drogowym. Na dowód tego obok przejechał lewą stroną drogi motocyklista wiozący przed sobą małe dziecko. 

Droga jest już czynna a my polecamy ją obornickim policjantom. Może warto czasem ostudzić tam kilku gorących ścigaczy. 

Podobne artykuły