Mieszkańcy Młynkowa mają nowe boisko

MŁYNKOWO. W niedzielne popołudnie 4 maja odbył się mecz na otwarcie boiska sportowego w Młynkowie. Na wyremontowanym obiekcie w ramach rozgrywek Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile o mistrzostwo klasy A zmierzyły się drużyny Huragan Młynkowo i Sokół Gębice. 

Mecz rozpoczął się wyprowadzeniem zawodników przez najmłodszych miłośników piłki nożnej. Dzieci ubrane w identyczne koszulki z dumą trzymały za rękę swoich starszych idoli. Spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze i zgodnie z zasadami fair play. W przerwie meczu i na zakończenie rozgrywek w trzech układach tanecznych zaprezentowały się dziewczęta z grupy tanecznej Fux działającej w Gminnym Ośrodku Kultury w Połajewie pod kierunkiem Małgorzaty Lang. Mecz zakończył się remisem 0:0. 

Boisko sportowe w Młynkowie umiejscowione przy drodze do Boruszyna może funkcjonować w obecnym kształcie dzięki staraniom klubu sportowego Huragan na czele z prezesem Sławomirem Krygrem. Na wniosek klubu Urząd Marszałkowski w Poznaniu przyznał na remont boiska dotację w latach 2006 i 2007. Inwestycja była realizowana w dwóch etapach. Pierwszy wiązał się z pracami typowo ziemnymi, czyli przygotowaniem terenu boiska, w drugim etapie zajęto się wysiewem i pielęgnacją traw oraz pracami wykończeniowymi. W tym roku klub również otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego dotację, tym razem remontowane będą szatnie, a dokładnie pokrycie dachowe budynku. 

Na uroczystości otwarcia zmodernizowanego obiektu w Młynkowie nie zabrakło oficjeli z kręgu piłki nożnej, jak i przedstawicieli władz samorządowych. Obecny był prezes OZPN w Pile Zygmunt Świtała, przewodniczący wydziału gier OZPN w Pile Ryszard Garski oraz kierownik biura OZPN w Pile Ryszard Woźniak. Obowiązkowo przybył wójt gminy Połajewo Stanisław Pochyluk, prywatnie również miłośnik footballu. Po meczu odbyło się wręczenie wyróżnień osobom, które włożyły najwięcej wkładu w realizację remontu boiska sportowego w Młynkowie i robiły to nieodpłatnie. Złotą Odznaką Pilskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej zostali w tym dniu odznaczeni: Sławomir Kryger, Tadeusz Sotek i Andrzej Łapka. Srebrne Odznaki Pilskiego OZPN otrzymali Krzysztof Kubiś, Bogdan Mazur, Paweł Mazur, Grzegorz Surma, Jacek Piaskowski oraz Kazimierz Ima. 

Na ręce prezesa Huraganu złożone zostały również dodatkowe podziękowania. Wśród nich znalazły się list gratulacyjny od wójta Połajewa oraz specjalne wyróżnienie wręczone przez prezesa Świtałę, obiekt pożądania każdego prawdziwego kibice piłki nożnej – książka Kazimierza Górskiego „Piłka jest okrągła”.  

Wśród osób obdarowanych przez prezesa OZPN w Pile znalazł się również wójt Pochyluk, który otrzymał symboliczny but piłkarski wykonany z porcelany.

Podobne artykuły