Inauguracyjny festyn

OBORNIKI. Festyn z okazji obchodów święta 3 Maja w parku OOK. rozpoczął się o godz. 16 występem Zespołu Voice. Zaprezentował utwory znane chyba wszystkim. Były to przeboje  zespołów  The Beatles, Smokie, Czerwone Gitary. Potem na scenie pokazały się zespoły działające przy obornickim domu kultury. 

Jako pierwsza wystąpiła grupa taneczna Catclan prowadzona przez Ilonę Tadlę. Tancerki zostały przyjęte z entuzjazmem i gromkimi oklaskami. Po nich na scenie pojawił się zespół Mariana Żurowskiego Skrzaty. Najmłodsi wykonawcy zaśpiewali pięć piosenek a wśród nich "Podróż w krainę baśni", "Kołysz nas ziemio" czy "Pocztówka z Beskidu". 

Gdy skrzaty opuściły scenę, ich miejsce zajęły kolejne tancerki z grupy tanecznej One step. Była to ich premiera i to bardzo udana. Grupę prowadzi Małgorzata Kos. Po prezentacjach najmłodszych przyszła kolej na zespoły, które działają przy OOK już od dłuższego czasu. Jako pierwsi wystąpili aktualnie laureaci wojewódzkiego przeglądu zespołów wokalnych z Gniezna, zespół Sing simile, a po nich wystąpiła Formacja Obornicka. 

Na koniec zaprezentowały się zespoły folklorystyczne znane oborniczanom od wielu już lat, czyli Rożnowianie, Maniewiacy i zespół folklorystyczny działający przy Zespole Szkół w Objezierzu. 

Rodzimi wykonawcy bawili widownię aż do występu gwiazdy wieczoru 3 maja czyli Antka Szprychy. Jego szwagier Mieczysław Góra zaprosił gości na ponad godzinne show, które zapełniło widownię amfiteatru aż do ostatniego miejsca. Po występie Antosia Szprychy ostatnim punktem programu była zabawa "Pod gwiazdami”, w trakcie której do tańca przygrywał zespół Martin Dance. Zakończyła się ona dopiero po północy.  

Podobne artykuły