Zdali egzamin z bezpieczeństwa

ROGOŻNO. Nie można przecenić bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Zgadza się z tym twierdzeniem szef obornickiej drogówki Sławomir Lewandowski. Za naszym pośrednictwem wyraża wdzięczność fundatorom sporej części wspaniałych nagród w turnieju powiatowym, który się odbył w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie. 

Mieliśmy już okazję o nim pisać tydzień temu a dziś dodajemy, że obok pierwszego miejsca Szkoły Podstawowej z Ryczywołu, trzeba też wspomnieć o drugim miejscu szkoły z Ludom i Trzecim szkoły z Gościejewa. Wśród gimnazjów najlepiej wypadło gimnazjum w Ryczywole, drugie było gimnazjum z Parkowa a trzecie gimnazjum nr 1 z Obornik. Pytania były bardzo trudne a najlepiej poradzili sobie z nimi jak i z testami sprawnościowymi Piotr Semrak, Mariusz Nowak i Paweł Bobkiewicz z grupy gimnazjalistów oraz Tomek Krogołka, Jakub Juzyszyn oraz Mirosław Gras z grupy szkół podstawowych. 

Na koniec trzeba podkreślić lepsze przygotowanie młodzieży wiejskiej niż miejskiej. Niebawem obie grupy staną się uczestnikami ruchu drogowego i tam zdawać będą egzamin praktyczny w którym nagrodami są życie i zdrowie. 

Podobne artykuły