Turniej wsi jednak w Kiszewie

GMINA OBORNIKI. Podczas dorocznej narady sołtysów zaproponowano, aby kolejny turniej wsi odbył się w Kiszewie. Na taką lokalizację wpływ miała propozycja, iż dobrym zwyczajem stać by się mogło, żeby kolejne turnieje rozgrywano we wsiach zwycięzców. Na naradzie nie było jednak sołtysa Kiszewa Ryszarda Niemca, i nie chciano decydować pod jego nieobecność. Zaproponowano więc alternatywnie zorganizowanie turnieju w Nowołoskońcu. Po naradzie Ryszard Niemiec nie był zachwycony turniejem i pozostał Nowołoskoniec.

Bardzo szybko okazało się, że nie ma tam dostatecznie dobrego zabezpieczenia energii elektrycznej i znów zaczęto poszukiwać. Z pomocą przyszła sołtys Pacholewa, proponując turniej w swojej wsi. Pani Bożena Kubiatowicz, chciała pokazać gościnność Pacholewa oraz przybliżyć wieś innym mieszkańcom gminy. Niestety okazało się, że nie ma tam wystarczająco dużo miejsca na tak masową imprezę. Znów zaczęło się poszukiwanie i znów zaproponowano Kiszewo. Tym razem skutecznie. Wieś ma miejsce oraz zaplecze. Znaleźli się także chętni do przygotowania turnieju.

W nadziei, że nie będzie już więcej zmian w lokalizacji dorocznego turnieju wsi ogłaszamy, że odbędzie się on w tym roku w Kiszewie. Gdzie będzie następny, zadecydują wyniki zmagań.

Podobne artykuły