Nie zbuduje obwodnicy, ale powie kto ma to zrobić

GMINA OBORNIKI. Zimą wicestarosta Przemysław Gronostaj zaproponował w imieniu starostwa budowę obwodnicy północnej po drodze powiatowej. Miała przebiegać od Dąbrówki Leśnej przez ulicę Sanatoryjną w Kowanówku do ronda na jedenastce. 

Nim przyszła wiosna plan swój zarzucił i zaproponował budowę już nie obwodnicy, lecz skrótu i nie od Dąbrówki lecz od Rudek. Gdy pojawiły się pierwsze liście wpadł na pomysł, żeby ów skrót wybudowała zamiast powiatu gmina a on tylko powie jak mają to zrobić. 

O te właśnie pomysły pytano go podczas ostatniej sesji rady powiatu. Gronostaj wyjaśniał:  rozmawiałem z dyrektorem rozwoju infrastruktury Gładysiakiem i przedstawiłem mu propozycje utwardzenia asfaltem drogi powiatowej z Dąbrówki do Kowanówka. Pokazałem też drogę gminną przez Rudki. Od szosy do pałacu droga jest gminna a od wytwórni mas także gminna W środku jest teren leśny. Zdaniem Gronostaja gmina powinna fragment tego lasu przejąć i skomunalizować a byłby gotowy skrót pomiędzy 11 a szosą czarnkowską.  – Ten projekt skrótu drogi był przedstawiany jeszcze za czasów naczelnika Franciszka Tabata. Była też pełna dokumentacja tego skrótu, przypomniał Antoni Żuromski. 

Nie wiemy, co na to władze gminy a przede wszystkim nadleśnictwo, do którego las należy. Pierwsze ustalenia dowodzą, że Lasy Państwowe niczego nie przekazują a najwyżej sprzedają i to bardzo drogo. Może wicestarosta i na to znajdzie dobry pomysł?

Podobne artykuły