Dwa zwycięstwa Sparty Oborniki w świątecznym tygodniu

OBORNIKI. W niedzielne przedpołudnie piłkarze Sparty Oborniki zmierzyli się z walczącym o utrzymanie w IV lidze zespołem Czarnych Wróblewo. Goście zagrali bardzo słabi i nie oddali ani jednego celnego strzału w całym meczu na bramkę Jacka Wosickiego.

Mecz ułożył się już od początku po myśli gospodarzy. Już w 30 sekundzie Brauza trafia piłką w poprzeczkę, doskakuje do niej Florek i zdobywa pierwszego w tym meczu gola. Niecałe 5 minut później Zagdański ucieka prawą stroną obrońcom z Wróblewa, zagrywa w pole karne do Florka i ten po raz drugi pokonuje bramkarza gości. 

W 22 minucie meczu ponownie Florek stanął przed szansą zdobycia bramki, jednak tym razem uprzedził go obrońca Czarnych. W 42 minucie meczu Marcin Florek bardzo odważnie zaatakował bramkarza gospodarzy, który popełnił błąd i zagrał piłkę wprost pod nogi Macieja Brauzy. Ten popatrzył na daleko od bramki ustawionego bramkarza z Wróblewa i ładnym lobem zdobył trzecia bramkę dla Sparty. Tuż przed przerwą Marcin Florek trafił w poprzeczkę wykonując rzut wolny z około 25 metrów.

Po przerwie Wróblewo, mimo iż przegrywało 3:0, zupełnie nie podjęło walki. Sparta grała nadal swoje a jej akcje były coraz groźniejsze. Po jednej z takich akcji w 51 minucie meczu Sparta wywalczyła rzut wolny. Piłkę wrzuconą w pole karne głową uderzył Potaś, jednak trafił w poprzeczkę. Na szczęście dobiegł do niej dobrze tego dnia dysponowany Zagdański i zdobył czwartą bramkę dla Sparty. 

Kolejne bramki niestety już nie padły mimo iż dogodne sytuacje mieli Florek, Brauza, Radziwołek i Potaś. Ostatecznie Sparta pokonała Czarnych Wróblewo 4:0. Już w najbliższą niedzielę oborniczan czeka ciężki wyjazd do Trzcianki, gdzie zmierzą się z nieobliczalnymi i bardzo groźnymi piłkarzami miejscowego Lubuszanina.

Skład Sparty: Wosicki – Gendera, Ratajski, Potaś, Smuniewski (46 min. Radziwołek), Zagdański (62 min. Juracki), Brauza, Szpalik (46 min. Kowal), Lizewicz, Bukowski (68 min. Pawlaczyk), Florek. Bramki dla Sparty: 1 min. Florek, 6 min. Florek, 42 min. Brauza, 51 min. Zagdański. Żółte kartki dla Sparty: 68 min. Florek.

Wcześniej 1 maja piłkarze Sparty zmierzyli się na wyjeździe z Sokołem Pniewy. Mecz nie był wielkim widowiskiem, a raczej walką przez całe 90 minut. Na szczęście to oborniczanie zainkasowali 3 punkty, po bramce w 61 min. Marcina Florka.

Obie drużyny miały okazje do zdobycia bramki. Groźniej rozpoczął Sokół, bo już w 6 min. meczu oddał mocny strzał na szczęście obroniony przez Wosickiego. W 8 min. Jujeczka przejmuje piłkę w środku pola i zagrywa do Bukowskiego, ten strzela ale wprost w bramkarza. W 30 min. ponownie atakuje Sokół, jednak obrońcy Sparty wyjaśniają sytuację. W 45 min. meczu Szpalik idealnie zagrywa piłkę w pole karne do Stadnika, ten strzela głową, ale zbyt lekko uderza i bramkarz broni.

Drugą połowę lepiej rozpoczyna Sparta, a jej ataki są coraz groźniejsze. W 61 min. meczu błąd popełnia obrona Sokoła. E konsekwencji Brauza przejmuje piłkę w środku pola i dokładnie zagrywa do Florka, a ten spokojnie ją przyjmuje i pewnym strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy.  W 73 min. Zagdański staje przed szansą, ale bramkarz broni. W 74 min. także Florek ma dogodną sytuację, jednak ponownie bramkarz gospodarzy broni. Do końca meczu Sokół walczy o zdobycie bramki, jednak konsekwentna gra całego zespołu Sparty im na to nie pozwala i Sparta wygrywa 1:0

Skład Sparty: Wosicki – Gendera, Potaś, Ratajski, Smuniewski, Zagdański (92 min. Kowal), Jujeczka, Szpalik (70 min. Radziwołek), Stadnik (60 min. Lizewicz), Florek, Bukowski (55 min. Brauza). Bramka dla Sparty 61 min. Florek. Żółta kartka 55 min. Jujeczka.

Podobne artykuły