Bezpieczny weekend i bezpieczni piesi

POWIAT OBORNICKI. Przez ostanie dni trwała w całym powiecie akcja policji o kryptonimie „Bezpieczny weekend”. Zaangażowane zostały wszystkie siły, aby wyjazdy i powroty były możliwie bezpieczne. Najczęściej widywano policjantów na długich ciągach dróg wyjaśniał nam Tomasz Wiśniewski z komendy powiatowej policji. 

Funkcjonariusze kontrolowali na jedenastce prędkość i prawidłowe wyprzedzanie. Zwracali uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz zapięte pasy. Niestety nie wszystko było dobrze i posypały się mandaty oraz punkty karne. Kontrolowano też trzeźwość kierowców a o wynikach tych kontroli napiszemy po uzyskaniu wyników. Tymczasem dowiedzieliśmy się od policjantów o kolejnej akcji. Potrwa ona przez czas dłuższy a dotyczyć będzie pieszych. Zostanie zwiększona wobec nich represyjność w najbardziej niebezpiecznych miejscach. 

Należy do nich bez wątpienia ulica 11 listopada na wysokości Intermarche i ulica Piłsudskiego na wysokości Polo-marketu. W obu tych miejscach piesi przebiegają przez jezdnię z dala od wyznaczonych przejść w sposób urągający bezpieczeństwu. Nie będzie już ostrzeżeń i pogadanek. Będą mandaty i to słone, ostrzegają policjanci, a my te ostrzeżenie dedykujemy pieszym. 

Podobne artykuły