Aż 653 uczestników zlotu w Rożnowicach

GMINA OBORNIKI. Od 5 do 88 lat mieli uczestnicy sobotniego Rajdu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Obornikach. W ósmym rożnowickim zlocie udział wzięli uczniowie z gminnych szkół i przedszkoli oraz członkowie obornickiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jak co roku nie zabrakło uroczystego apelu przy grobach ofiar wojennych. W tym szczególnym miejscu pamięci Grażyna Urbaniak przeprowadziła odprawę wszystkich drużyn, historyczną gawędę opowiedział Henryk Łukaszewski, a ksiądz proboszcz Zbigniew Urny zainicjował wspólną modlitwę.

Przed południem na starcie rajdu stanęło 653 uczestników z 48 drużyn. Wszyscy mogli wybrać jedną z trzech tras: dwóch pieszych i jednej rowerowej. Najłatwiejsza i najmniej wyczerpująca zaplanowana została specjalnie dla najmłodszych, czyli dla przedszkolaków z obornickiej „Bajeczki”. Na każdej z tras znajdowały się punkty kontrolne, a uczestnicy musieli wykonywać przygotowane zadania. Nie zabrakło też konkursów sprawdzających znajomość zasad ruchu drogowego oraz wiedzę przyrodniczą. Warto było przebyć całą trasę, bowiem nie lada atrakcje czekały na mecie rajdu, którą był teren strzelnicy myśliwskiej w Dąbrówce Leśnej. 

Oprócz nagród i upominków – wóz strażacki z całym wyposażeniem, specjalistyczny sprzęt używany przez służbę leśną do wycinki drzew i pielęgnacji lasów, konie ze stadniny w Rożnowicach oraz smaczna grochówka. O bezpieczeństwo rajdu dbali rodzice, wychowawcy oraz Wanda Olejnik z Eugeniuszem Gackiem, wieloletnim pracownikiem obornickiego pogotowia ratunkowego.

Podobne artykuły