W przedszkolu na ludowo

POŁAJEWO. Nauczyciele i dyrektor przedszkola publicznego w Połajewie dbają o to, aby przynajmniej raz w roku pokazać efekty swojej codziennej pracy na otwartej międzyprzedszkolnej imprezie, na którą zapraszani są goście z zewnątrz. W mienionym roku motywem przewodnim spotkania była kultura państw unijnych, w tym roku przedszkolaki zaprezentowały rodzimą kulturę. 

We wtorek 22 kwietnia dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkola, a więc z Połajewa, Boruszyna, Młynkowa i Krosina wraz z opiekunami i rodzicami spotkały się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie przedstawiły zaproszony gościom tańce i przyśpiewki ludowe różnych regionów Polski. Na scenie prezentował się więc i czarny baran, i Karolinka z Gogolina rodem, i koza co ją bolą plecy, a wszystko przedstawione z humorem i charakterystyczną dziecięcą werwą. Nauczycielki przedszkola wespół z rodzicami dołożyły wszelkich starań, by w tym dniu dzieci wyglądały pięknie, a ich stroje oddawały klimat wybranego regionu. 

Imprezę prowadziły nauczycielki z oddziałów przedszkola w Młynkowie Mirosława Urban i Krystyna Wilczek. Po występach każdej z grup można było obejrzeć wystawę prac ludowych artystów oraz podziwiać rysunki wykonane przez dzieci wspólnie z rodzicami, na których utrwalone zostały charakterystyczne miejsca i budynki gminy. Imprezę zakończyło wspólne odśpiewanie przez wszystkich uczestników spotkania znanej biesiadnej piosenki „Szła dzieweczka do laseczka”. 

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na kawę, a dzieci pod opieką nauczycieli przystąpiły do wspólnej zabawy w rytmie przedszkolnych i ludowych przebojów. Jedyne, co nie dopisało podczas imprezy – to goście. Tych, którzy skorzystali z zaproszenia było niewielu, za to wyjątkowo rozśpiewanych i gorącymi oklaskami zagrzewających dzieci do występów. 

Podobne artykuły