Napadli i straszyli

OBORNIKI. 14 kwietnia wieczorem na ulicy Armii Poznań do idącego z dziewczyną Izabelą 20 letniego Miłosza G. podeszło trzech mężczyzn, z których znany mu osobiście jest Mikołaj N. lat 20. Mężczyźni wyrywali mu z ręki gitarę elektryczną firmy Yamaha. Następnie grożąc pobiciem zabrali ją ze sobą. Strata wyniosła 1.600 zł.  

Poszkodowany nie uległ próbie zastraszenia i sprawą zajęła się policja. Zatrzymanie winnych napaści jest już tylko kwestią czasu. To nie jedyne tego typu zdarzenie, gdy poszkodowani nie ulegli presji bandziorów i powiadomili organy ścigania. 

19 kwietnia o godzinie 18:30 Jarosław B. z Obornik spotykawszy na moście, też na  Armii Poznań, pewną mieszkankę Poznania, wykorzystał jej chwilową nieuwagę by wyrywać z ręki kobiety torebkę. Były w niej telefony komórkowe marki Nokia 6300, Nokia 6070 i Samsung. Ponadto portfel z dowodem osobistym, kartą bankomatową i dwoma komplety kluczy od mieszkania oraz pieniądze w kwocie 650 zł. 

Niedługo po kradzieży zadzwonił do okradzionej na domowy telefon i groził jej pozbawieniem życia i zdrowia w przypadku poinformowania o napaści policji. To wzbudziło u niej uzasadnione obawy spełnienia. Jednak kobieta powiadomiła stróży prawa a ci zajęli się Jarosławem B. 

Podobne artykuły