Wiosenna burza i pompowanie

POWIAT OBORNICKI. Ubiegłotygodniowa nawałnica dała się we znaki wielu mieszkańcom naszego powiatu. W poniedziałek około godziny 18 pojawiła się dość nagle potężna czarna chmura wróżąca opad. Potem przemieszczając się ze wschodu na zachód, intensywnymi strugami deszczu i gradem przypomniała, że to już wiosna i towarzysząca jej wiosenna burza. 

Skutki zjawiska były takie, że strażacy wielokrotnie wypompowywali wodę z zalanych piwnic i ulic,  którymi popłynęły rwące potoki. W Obornikach już tradycyjnie, jako pierwszy został zalany teren hurtowni lodów przy ulicy Staszica. Strażacy przez niemal trzy godziny pompowali wodę w niełatwych warunkach pogodowych a nie była to ich ostatnia akcja. Wypompowywali także wodę z kotłowni budynku dawnej szkoły w Łukowie.

Nawałnica zebrała znaczne żniwo. Na terenie powiatu obornickiego odnotowano cztery zalania budynków i ulic, w tym dwa na terenie gminy Oborniki i tyleż samo na terenie gminy Rogoźno. Należy też dodać do tego nieznaną liczbę zalanych domostw poprzez nieszczelne dachy oraz podtopione zasiewy. Na szczęście pierwszą wiosenną burzę mamy już za sobą.

Podobne artykuły