Sparta bez bramek w Rakoniewicach

RAKONIEWICE. Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze Sparty Oborniki zdołali w końcu zdobyć jakiś punkt. W sobotę zremisowali na wyjeździe 0:0 z Sokołem Rakoniewice. W przekroju całego spotkanie to Sparta była zespołem lepszym, jednak za brakło jej trochę szczęścia w wykończeniu sytuacji podbramkowych.

W pierwszej połowie oborniczanie bardzo groźnie atakowali skrzydłami, jednak ich ataki kończyły się na rzutach rożnych. Na bramkę niecelnie strzelali, Kowal i Brauza. W 35 minucie meczu pierwsza groźna sytuację bramkową stworzył Sokół lecz na szczecie napastnik z Rakoniewic nie trafił w bramkę. W 36 min. indywidualną akcje przeprowadza Stadnik, jednak po minięciu dwóch zawodników gospodarzy zamiast uderzać na bramkę uderza zbyt słabo i bramkarz nie ma problemów z obroną. Tuż przed przerwą Sokół groźnie atakuje, z boku piłka dośrodkowana zostaje w pole karne gdzie najwyżej wyskoczył do niej zawodnik Sokoła, jego strzałą był jednak niecelny.

W drugiej połowie główną atrakcją zawodów był sędzia, który nie panował nad tym co działo się na boisku, a mylił się niestety raczej tylko na korzyść zawodników z Rakoniewic. Sparta starała się dalej atakować, jednak jej ataki najczęściej kończyły się na 16 metrze lub na niecelnych strzałach. W 80 minucie meczu Brauza decyduje się na strzał jednak nie trafia w bramkę.

Co dziwne, sędzia już w 88 min. meczu pokazuje że dolicza 2 minuty do drugiej połowy, a ostatecznie mecz kończy w 45 min a nie jak zapowiedział w 47.

Sparta miała jeszcze swoją okazję w 89 min (oczywiście według normalnego stopera a nie tego sędziowskiego) meczu Florek otrzymuje dobre zagranie od Pawlaczyka jednak strzela minimalnie niecelnie. Ostatecznie Sparta remisuje w Rakoniewicach, a już za tydzień czeka ją mecz na szczycie do Obornik bowiem przyjedzie Promień Opalenica, który po sobotnich meczach ma już tylko dwa punkty straty do oborniczan.

Skład Sparty: Topolski – Gendera, Potaś, Ratajski, Smuniewski, Radziwołek (63 min Lizewicz), Brauza, Kowal (70 min. Pawlaczyk), Stadnik (77 min. Juracki), Florek, Bukowski. Żółte kartki dla Sparty: 90 min – Smuniewski.