Promocja Połajewa na czarnkowskich Agro-Targach

POŁAJEWO. W niedzielę 20 kwietnia gmina Połajewo uczestniczyła w Agro-Targach organizowanych kolejny rok z rzędu w Czarnkowie. Od samego rana odwiedzających w tym dniu czarnkowski plac targowy witały stoiska promocyjne poszczególnych gmin powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, jak również firm, banków, organizacji pożytku publicznego itp. 

Stoisko Połajewa zachęcało do odwiedzin wspaniałymi wyrobami wędliniarskimi przekazanymi do degustacji przez połajewskich rzeźników Koczorowskiego i Krafta. Kto spróbował kiedykolwiek wędlin i mięs z Połajewa, ten wie, że dla gminy to najlepsza wizytówka. Na stoisku można było również skosztować domowego smalcu ze skwarkami, jak również zapoznać się z twórczością poety Grzegorza Grabickiego oraz zakupić płytę DVD z koncertem dudziarzy. Przechodniów witały widoki połajewskich okolic utrwalone przez obiektyw aparatu a zrobione z lotu ptaka, jak również gigantyczny baner z takimż widokiem. Jednak bardziej od widoków i poezji przechodniów interesowała darmowa degustacja rzeźnickich frykasów. 

Połajewskiego stoiska nie trzeba było dodatkowo reklamować – wieść o wspaniałych wędlinach szybko rozeszła się po placu targowym i około południa zabrakło świeżego chleba, z którym najlepiej smakuje oczywiście smalec. 

Gmina pokazała się również na scenie plenerowej obok placu. Wyznaczeni rolnicy z gminy wystawili swoje najdorodniejsze cieliczki do konkursu. Prezentacje małych cielaczków płci żeńskiej prowadzonych przez dzieci wywołały duży aplauz zwłaszcza wśród najmłodszej publiczności. W czasie imprezy odbył się również pokaz koni i konkurs na najpiękniejszego konika. Po konkursie dzieci w towarzystwie opiekunów chętnie odwiedzały zwierzątka w prowizorycznej stajni karmiąc je sianem

. W czasie części artystycznej zaprezentowały się zespołu folklorystyczne powiatu. Około godziny 15 wystąpiła również Młodzieżowa Kapela Dudziarska z Połajewa z Romualdem Jędraszakiem na czele. Atmosfera panująca na imprezie i podczas wystaw była wspaniała. Tłumnie przybyłych ludzi nie odstraszył nawet przelotny popołudniowy deszcz, oblężona był przy okazji supermarket. Niewątpliwie przyciągały wystawy maszyn rolniczych i nowoczesnego sprzętu pożądanego przez każdego gospodarza.   Czarnkowskie Agro-Targi cieszą się coraz większą popularnością, zwiększa się też liczba wystawców gotowych przybyć do Czarnkowa nawet z odległych zakątków wielkopolski, na przykład z Gostynia. 

Podobne artykuły